UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Medyk” podnosi standardy

 
Elbląg, W sali szpitalnej leżą "pacjenci" - to manekiny, których koszt to 6 i 12 tys. zł
W sali szpitalnej leżą "pacjenci" - to manekiny, których koszt to 6 i 12 tys. zł (fot. AD)

Sala szpitalna, gabinet stomatologiczny czy laboratorium anatomiczne. Nowocześnie wyposażone, pachnące świeżością sale dydaktyczne, w których uczniowie będą zdobywać wiedzę i doświadczenie powstały – dzięki wsparciu Unii Europejskiej i samorządu województwa – w Szkole Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

- Mamy ambicję tworzenia szkoły nowoczesnej, otartej, mocno osadzonej w środowisku lokalnym, z dużym naciskiem na kształcenie praktyczne – mówiła podczas wczorajszej (4 października) uroczystości otwarcia nowych sal dydaktycznych Bożena Konkol, dyrektor Policealnej Szkoły im. Jadwigi Romanowskiej. - Dlatego tak ważna jest nowoczesna baza lokalowa. Baza na najwyższym poziomie, stąd nasze starania o dofinansowanie modernizacji i wyposażenia trzech pracowni. Wartość projektu to ponad 650 tys. zł, z czego ponad 550 tys. zł otrzymaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013, resztę zabezpieczył samorząd województwa.
       W „Medyku” wyremontowano 179,2 m kw. powierzchni, zakupiono ponad 300 sztuk sprzętu i tak powstały sale: medyczno-higieniczna, sala stomatologiczna oraz laboratorium anatomiczne. W nich uczniowie mogą uczyć się w warunkach zbliżonych do naturalnych takich, jakie panują w szpitalu, w gabinecie dentystycznym.
       - Nie ma drugiej tak wyposażonej na poziomie europejskim szkoły w naszym województwie – zapewniła Beata Wrzosek, nauczyciel w „Medyku” i kierownik projektu.
       Przedstawiciele władz miejskich, wojewódzkich, dyrektorzy placówek opiekuńczych i leczniczych mogli wczoraj na własne oczy zobaczyć nowe sale w „Medyku”. Już w pierwszej, która przypomina salę szpitalną z łóżkami i pacjentami, byli pod wrażeniem.
       - To fantastyczne – mówiła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. – Uczniowie będą jeszcze lepiej przygotowani do praktyk zanim przyjdą do nas. Wszystko jest tu bardzo realistyczne. Jedyne co różni tę salę od prawdziwej szpitalnej to karty pacjentów zawieszone na łóżkach. U nas już tego nie ma. Tylko lekarz ma wgląd do historii choroby.
       - Karty gorączkowe czy karty choroby muszą tu być, bo uczniowie muszą nauczyć się je wypełniać – wyjaśniała Bożena Konkol.
       Kolejna sala to gabinet stomatologiczny. Ponad 70 tys. zł kosztowało samo wyposażenie. Wszyscy odwiedzający przyznali, że warunki są bardzo zbliżone do naturalnych.

 


       I laboratorium anatomiczne wypełnione modelami organów wewnętrznych i kości. Nowoczesne i na najwyższym poziomie.
       W tych salach uczniowie przygotowują się do wykonywania m.in. takich zawodów, jak: ratownik medyczny, opiekun medyczny, asystentka oraz higienistka stomatologiczna. Pomieszczenia odzwierciedlają rzeczywistość warsztatu pracy w danym zawodzie.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama