UWAGA!

Miasto wspiera rodziców

Najubożsi rodzice z Elbląga dostaną dodatkową pomoc. Rada Miejska przyjęła w czwartek uchwałę, która rozszerza krąg uprawnionych do przyjętego niedawno przez parlament „becikowego” - dodatku „motywacyjnego” dla rodzin, w których przyjdą na świat dzieci.

Elbląskie „becikowe” w wysokości 500 zł dostaną również rodziny o dochodzie na osobę wyższych niż próg, który przyjął parlament. Państwo wypłaca swoje „becikowe” rodzinom o dochodach poniżej 504 zł na osobę, elbląskie „becikowe” dostaną rodziny o dochodach do 700 zł na osobę. Pięćsetzłotowa zapomoga będzie też przysługiwała każdemu dziecku z ciąż mnogich.
     Na elbląskie „becikowe” mogą liczyć rodzice dzieci, które urodziły się po 9 lutego 2006 r.
     Mówi Barbara Dyrla:
     
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szanowna Rado chciałbym usłyszeć komunikat że dzięki staraniom Rady w naszym mieście i regionie nie ma rodzin ubogich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marzyciel(2006-04-13)
 • to element kampanii wyborczej Prezydenta , a nie Rady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2006-04-14)
 • Jestem przeciwny becikowemu w tej formie , przez te zasilki wzrosnie ilość dzieci , ale głównie w rodzinach wielodzietnych , najczęściej patologicznych ,gdzie te pieniadze nie zostana przeznaczone dla dzieci tylko na balangi. Zadna rozsadna rodzina nie będzie rodzic dzieci za pieniadze To ogromny wydatek w skali kraju . Pomagac nalezy dzieciom nie tylko finansując urodzenie , ale dalej do 18 roku życia np. poprzez rozliczenia PIT , Posiadając dwoje dzieci rozliczam się jak bym był bezdzietny nie ma odliczeń dla dzieci . I to trzeba zmienić, a nie rozdawać lekką ręka kolejne pieniądze ,których tak brakuje
 • Popieram pogląd przedmówcy, dzieci urodzone w ubogich i najczęściej patologicznych rodzinach należy wspierać w procesie wychowywania, edukacji.Przekazywanie becikowego wpłynie jedynie na wzrost alkoholizmu a niemowleta niewiele skorzystają.
 • Całkowicie zgadzam się z przedmówcami. Wolałabym żeby becikowe oznaczało stabilizację i wsparcie a nie jednorazowy zastrzyk gotówki. Daje jeszcze kilka miesięcy rządowi i zobaczycie że jak zobaczy ile idzie na to pieniędzy to zlikwidują becikowe. Paranoja, bo w rządzie są nieodpowiedzialne osoby, które nie robią nic dla poprawy kraju a ich "jednorazowe" ustawy są g*** warte!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2006-04-15)
 • co niektorzy z was maja racje po co placic becikowe moze tak rodzinne podniesc ja mam czworke dzieci najmlotsze ma trzy lata zadnych becikowych niebylo w tedy a czym roznia sie te dzieci od tych ktore rodza sie teraz moze ktos odpowie
 • ja również zgadzam się z przedmówcami. Dlaczego nikt z rządzących (zarówno tych na szczeblu najwyższym jak i tym naszym - lokalnym) nie widzi że "becikowe" jest niewypałem, płytką (bo niestety nie tanią) zagrywką. Nie rozumiem jak można popierać takie tandetne działania,prowadzące jedynie do tego, że patologia ma motyw do oczekiwania kilku miesięcy na porządną imprezę. To jest NIEMOŻLIWE, żeby normalna rodzina zdecydowała się na dziecko tylko ze względu na pieniądze, a tłumaczenie że ten zastrzyk finansowy ma jej pomóc jest z kolei nielogiczny zważywszy na dziurę budżetową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  psycholog(2006-04-18)
 • Ja nie rozumiem czym różni się moje dziecko urodzone w 2001 lub 2004 roku ,czy ma mniejsze potrzeby od tego urodzonego w 2006 roku ,to jest nie fer w stosunku do dzieci.Mój syn urodził się 1.01,02minuty po północyi jako jedyny w tym dniu w Elblągu i nawet ,,lizaka ,,nie dostał .
 • Jak wieść niesie, lud prosty a ubogi ochrzcił już państwowy datek mianem BEŁCIKOWE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2006-04-19)
Reklama