UWAGA!

Miejsc było dużo, chętnych jeszcze więcej

 Elbląg, Chętnych do wysłuchania koncertu było dużo więcej niż miejsc na sali
Chętnych do wysłuchania koncertu było dużo więcej niż miejsc na sali (fot. Anna Dembińska)

Istnieje od 70 lat i jest jedną z najstarszych tego typu orkiestr w Polsce. Przez lata formacja ta zmieniała się, ostatecznie podzielono ją na trzy mniejsze składy, z czego jeden znajduje się właśnie w tym mieście. Orkiestra Garnizonowa Wojsk Lądowych w Elblągu postanowiła, że uczci ten fakt uroczystym koncertem na dużej sali kinowej w Światowidzie. Chętnych żeby posłuchać muzyków było tak dużo, że nie wszyscy zdołali wejść, ale zrezygnować nie chciał nikt, dlatego muzycy dla swojej publiczności zaczęli grać pół godziny później. Zobacz więcej zdjęć.

Orkiestra Garnizonowa Wojsk Lądowych, czyli Orkiestra Wojskowa w Elblągu, powstała w 1944 r. Dawniej liczyła 70 muzyków, którzy podczas wojny brali udział w pogrzebach poległych żołnierzy, opatrywali rannych oraz oczyszczali szlaki komunikacyjne. Później została podzielona na trzy mniejsze składy, obecnie w elbląskiej Orkiestrze Wojskowej gra 30 muzyków. Dziś (23 października) zagrali dla słuchaczy m.in. hity takich zespołów jak Abba, Vox, Deep Purple czy Brathanki.
       -  Przygotowanie każdego utworu to praca nad drobiazgami, ale przede wszystkim nad interpretacją. Mamy nadzieję, że zaspokoiliśmy gusta wszystkich słuchaczy - mówił tuż po koncercie kpt. Maciej Skrzypczak, który od 11 lat jest kapelmistrzem Orkiestry.
       To wydarzenie cieszyło się tak dużym powodzeniem, że dla części przybyłych, czyli tych którzy nie mieli ze sobą bezpłatnych wejściówek, nie było już miejsc. Nie wpuszczono ich na salę, ale spora część z tych osób nie chciała zrezygnować, przez co koncert opóźnił się o pół godziny.
       -  W sali są 323 miejsca. Pytaliśmy czy możemy wpuścić więcej osób, ale niestety dostaliśmy odpowiedź odmowną, ze względu na przepisy bhp. To dlatego tak ważne były te bezpłatne wejściówki, żeby wiedzieć ile osób weszło - tłumaczyła kpr. Anna Małyszko, rzecznik prasowy Orkiestry. - Przewidzieliśmy taką sytuację, dlatego na plakatach i w informacjach prasowych była informacja, że liczba miejsc jest ograniczona. Być może jednak nie zaznaczyliśmy tego aż tak wyraźnie.
      
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panie Prezydencie Wilk, czy to prawda że w EPEC-u spółce podległej miastu został przeprowadzony "konkurs" na kierownika kotłowni szyty pod znajomego pana prezesa tejże spółki?
 • Na plakatach, rozwieszonych w całym mieście widniała wyraźna informacja: WSTĘP WOLNY. Ale wstępu wolnego nie było! Nabiliście ludzi w butelkę. Weszły tylko osoby z zaproszeniami i znajomi królika. Dla osób (przeważnie starszych), które naiwnie kierując się informacją WSTĘP WOLNY, chciały wejść na koncert - stworzono mur z mundurowych. No i co? No i bocznym wejściem, skrycie zapełniono salę znajomymi królika. Po cóż było drukować plakaty i robić z mieszkańców Elbląga FRAJERÓW? Liczba miejsc ograniczona??? Liczba miejsc w obiekcie zamkniętym jest zawsze ograniczona. Trzeba było rozdać zaproszenia i wejściówki wśród swoich i nie zawracać Elblążanom d. .. wszędzie rozwieszonymi informacjami, iż WSTĘP JEST WOLNY. Organizacyjna porażka, chociaż na szczęście nikt kulą od zawiedzionego rencisty-emeryta-naiwniaka nie dostał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  7
  litera(2014-10-24)
 • Ktoś tutaj robi ludzi w bambuko i to naszych Elblążan! Niech kpr. Anna przeczyta sobie co podała na łamach port El bo ja tam nic nie znalazłem na temat wejściówek bezpłatnych i w ogóle gdzie je można było odbierać, tylko WSTĘP WOLNY z dopiskiem serdecznie zapraszamy, tylko nie podała kogo! Wstyd i hańba i nasze WP chce od nas cywili szacunku? Pytam się za co? Chyba za ich "piękne mundury" bo na pewno nie za to co zrobili wczoraj!
 • Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona! Tak trudno to zrozumieć?
 • To, ze pan nie rozumie prostych informacji - to juz wina wylacznie pana. jesli napisano, ze ilosc miejsc jest ograniczona, to znaczy, ze nalezy liczyc sie z tym, ze nie dla wszystkich miejsc wystarczy. proste. przynajmniej dla przecietnie rozgarnietych.
 • Chyba trochę nie na temat. ..
 • INFORMACJA DLA WSZYSTKICH MAJACYCH PROBLEMY Z CZYTANIEM ZE ZROZUMIENIEM! wstep WOLNY - oznacza, ze nieodplatny, a nie ze wejdzie kazdy, nawet jesli mialby zostac podwiesziny na zyrandolu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  7
  czy mamy az tak glupie spolecze(2014-10-24)
 • Koncert fajny, atmosfera również, tylko sala powinna być 2.razy większa. Wszelkie pretensje powinny trafiać nie do muzyków, tylko w stronę organizatorów. To oni nie przewidzieli takiego przebiegu wydarzeń. Przykro, że nie wszyscy mogli posłuchać bardzo ciekawego koncertu. Muzykom gratuluję, a oorganizatorem wyciągnięcia wniosków odpowiednich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Bombardino(2014-10-24)
 • Ilość miejsc ograniczona.....i wszystko jasne
 • Ale się narobiło ktoś przyszedł a nie został wpuszczony bo sala kinowa ma ograniczoną ilość miejsc i teraz trzeba żale wylewać na forum publicznym i co teraz będzie jak żyć ?. .. a może tak następnym razem wszyscy biadolący przyjdą kilka godzin wcześniej wzorem koczowania przed marketami i ciucholandami w dni wielkich przecen ? Znowu biedulki pokrzywdzone a to darmowej grochówki zabraknie a to innym razem na koncert nie wpuszczą, no no no niedobre to wojsko niedobre !
 • Pani litera a może Pan bo w epoce gender wszystkie chwyty dozwolone napisała DUŻYMI literami, że poszła na imprezę gdzie był wstęp wolny a tu masz ci los ona w drzwi a tu baaaaach. .. nie wpuszczają bo już. .. nie wolno, bo budynek za mały, bo wszystkie miejsca zajęte a przecież pisali że wolno a jednak nie wolno i o co tu chodzi ?. .. a już wiem. Szanowna Pani (Panie) litero czasami bywa tak, że jak impreza odbywa się w obiekcie o ograniczonych wymiarach (długość, szerokość, wysokość) to należy liczyć się, że. .. kto pierwszy ten lepszy ! To tak samo jak z wyprzedażą w supermarkecie np. w ulotce napisali - w dniu 25.10.2014 - 1 kg szynki 9.99 zł a mają tylko 100 kg w magazynie to jak Pani myśli co zrobi sprzedawca jak sprzeda te 100 kg ?. .. jak żyć ?
 • Jak za PRL; WSTEP WOLNY TYLKO dla swoich z zaproszeniami i wejściówkami. ŻENADA!!!!!Były wolne miejsca lecz nikogo nie wpuszczono DLACZEGO co system w wojsku sie nie zmienił???Ci co siedzieli robili nam stojącym zdjęcia jak byśmy byli zwierzętami na wybiegu-WSTYD. Gdy były spotkania z filmem pozwalano by wszyscy weszli i nawet stali pod ścianą tylko tu rozkaz i wała idzcie do domu.
Reklama