UWAGA!

Miejski koszmarek

Można długo mówić o tym, jak Elbląg pięknieje i się rozrasta. Niestety, równie długa jest lista miejsc pozostawiających wiele do życzenia. Niechlubną wyliczankę rozpoczyna budynek przy ul. Winnej, w samym centrum miasta.

Strażnicy miejscy w ciągu miesiąca wystawiają nawet kilka wniosków o ukaranie właścicieli takich obiektów. Jeden z architektonicznych „potworków” stoi w samym centrum miasta przy ulicy Winnej. W ostatnim czasie już kilka razy zmieniał właściciela, ostatni nabywca chyba całkowicie o nim zapomniał. Od kilku miesięcy budynek, a w zasadzie to, co się w nim dzieje, straszy pobliskich mieszkańców.
     - Tutaj notorycznie spotykają się amatorzy spożywania alkoholu. Okoliczni mieszkańcy bardzo często dzwonią do Straży Miejskiej z prośbą o interwencję. Karzemy osoby łamiące przepisy mandatami - mówi inspektor Dariusz Poturała ze Straży Miejskiej.
     W końcu przyszedł czas, by ukarać także właściciela budynku przy ul. Winnej. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Sądu Grodzkiego.
     Niestety, tego typu przykładów w Elblągu jest wiele, a egzekwowanie prawa, chociaż możliwe, trwa długo.
     
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja bym nie rozpaczał, może to nie jest ładne ale za to wszyscy możemy być pewni że to kiedys zniknie - spłonie, wybuchnie, rozpadnie się lub wyburzą, a pozostaną prawdziwe koszmary które mają szumne nazwy nowych inwestycji, nowych budynków mieszkalnych czy usługowych one zostaną z nami długie dekady. I tu Pani redakto trzeba by dociekać i pytać, tak na Winnej jest zaniedbana nieruchomość, ale co z tego, na Starym Mieście budują kamienice które po 2-3 latach wyglądają jak ruiny. O tym warto pisać.
 • Szanowny anonimie wyżej. Podaj choć jeden przykład kamienicy na starówce, co po 2 latach wygląda jak ruina! Nie ma takiego! Owszem zdarzyła się budowa, która stała opuszczona przez właściciela chyba 15 lat, ale to już historia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wielbiciel starówki(2007-02-13)
 • Do wielbiciela starówki: co powiesz o kamienicy na rogu: - Starego Rynku/Wigilijnej, jak również o kamienicy najbliżej pierwszego LO?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  asdasd(2007-02-13)
 • -a jak dzisiej sytuacja na drogach w miescie i okolicach na MALBORK I GDANSK - PODOBNO SZKLANKA ADZIS 13-TY- A TU ZADNEJ INFORMACJI
 • Ja myślę, że znacznie bardziej straszy swoim wyglądem blok który stoi przed ZUS-em koło Teatralnej, zasłania nasze piękne Centrum "Zielone Tarasy"! Czas rozbiórki!
 • Wielbicielu a jak wyglada pierzeja Bednarskiej - prawie jak po ostrzale sowieckim, tyle że tu sypią się szlachetne materialy użyte do odbudowy, fakt do dotyczy głownie elewacji, ale głownie to widzimy z ulicy. Sypie się wiele kamienic tylko niektóre są na bieżąco naprawiane te na Bednarskiej nie. Na zapleczu Gazety Olsztyńskiej jest taka brama tam jest taki syf jak na Winnej i jakoś media tego nie widzą.
 • a od kiedy to winna jest w centrum miasta? moze komus zalezy zeby tanio to kupic
 • Owszem prywatnemu dowalić.UM też.A jak wygląda ten plac przy dawnej Syrenie,no i Szkoła Muzyczna,która nie zasługuje na taki wygląd.Prywatny musi,a miasto nie.
 • Skoro prywatny właściciel nie wywiązuje się z warunków umownych to zabrać mu to.Może przekazać na cele wszystkich organizacji kombatanckich istniejących w Elblągu.Niech się zorganizują i coś z tego zrobią.To tylko propozycja trzeba rozmawiać.
 • Ogólnie faktem jest, że w Elblągu jest wiele budynków, które stoją same sobie szpecąc miasto. Na Starówce natomiast jest masa kamienic nie wykończonych, w stanie surowym, które odstraszają spacerowiczów. I niestety ani prywatne osoby ani tym bardziej miasto nic z tym nie robi. Nie wiem dlaczego teraz akurat taki szum zrobił się wokolicy ulicy Winnej. Tam turyście nie dochodzą a na Stare? Może warto by zrobić cos z niedokończoną budową kamiecnicy na rogu ulicy Wigilijnej chyba? (na przeciwko resturacji casablaca). Może należało by nałożyć jakieś kary na osoby prywatne, które nic nie robią? Z pewnością znalazło by się mnóstwo osób chętnych aby w tym miejscu postawić coś interesującego....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2007-02-13)
 • Ktoś tam słusznie zapytał - czemu ten szum wokół Winnej, racja - a budynek po Syrenie to niby co? Chcialbym się mylić ale myślę że spłonie on w najbliższym czasie, tak jak budynki na Winnej - te już rozebrane po pożarze. Winną najwyraźniej zainteresował się ktoś kto ma wpływ na naszych pożal się boże niezależnych dziennikaży, robąc szum próbuje sobie ułatwić przejęcie tej nie ukrywajmy apetycznej parceli.
 • PS błędy ort. celowe, niech se dzienikaże poprawiają ale siebie
Reklama