[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mieszkańcy: Jest zima, a EPEC wyłącza ciepło

 
Elbląg, Mieszkańcy: Jest zima, a EPEC wyłącza ciepło
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

- Czy możecie poruszyć temat wyłączeń centralnego ogrzewania i ciepłej wody przez EPEC? To przecież paranoja, żeby planować wyłączanie ogrzewania w szczycie sezonu zimowego! - piszą do nas poirytowani Czytelnicy.

- Jest zima, a EPEC zakręca ludziom ogrzewanie. Przed świętami trzy razy, ostatnio na cztery dni! Czy ktoś w ogóle nad tym wszystkim panuje w EPEC-u? - napisał do nas jeden z Czytelników. Podobnych sygnałów mieliśmy jeszcze kilka od osób, mieszkających na obszarze między osiedlem Kamionka a targowiskiem miejskim.
       Jak precyzuje EPEC, wyłączenia ogrzewania dotyczy budynków przy ulicach: Tarnowska, Zakopiańska, Żyrardowska, Pawia, Wiślicka, Pomorska, Suwalska oraz Piłsudskiego 4.
       – Przywołane przez mieszkańców przerwy w zasilaniu dostaw ciepła związane są z modernizacją sieci ciepłowniczej w ul. Żyrardowskiej, gdzie na zlecenie spółki EPEC wykonawca wyłoniony w ramach postępowania przetargowego wykonuje prace związane z wymianą sieci ciepłowniczej – informuje EPEC. - Kwestią sporną pozostaje termin rozpoczęcia prac w okresie późnojesiennym. Jednakże pozostawienie na kolejne lata niewymienionego odcinka  sieci mogłoby rodzić pewne konsekwencje dla dostaw ciepła tego obszaru miasta. Należy mieć na uwadze, że w najbliższym okresie spółka będzie realizowała głównie zadania związane z rozwojem (budową nowych przyłączy) oraz modernizacją sieci ciepłowniczej w ramach umowy o dofinansowanie Projektu pn. "Modernizacja sieci ciepłowniczych w Elblągu". Najbliższy możliwy okres dla realizacji przedmiotowych robót to rok 2021, stąd podjęta została decyzja o rozpoczęciu przedmiotowych prac w ostatnim kwartale 2018 roku – dodaje spółka w nadesłanej do nas informacji.
       Prace przy ul. Żyrardowskiej powinny zakończyć się 25 stycznia. Do tego czasu EPEC przewiduje jeszcze maksymalnie trzy „krótkotrwałe wyłączenia zasilania dostaw ciepła”.
       - O każdym wyłączeniu zasilania wykonawca robót oraz służby techniczne spółki informują z 5-dniowym wyprzedzeniem odbiorców ciepła. Należy zaznaczyć, że z uwagi na występujące warunki pogodowe wykonawca robót przewidział dostarczanie ciepła poprzez wykonaną na budowie sieć tymczasową, co znacznie ogranicza ilość i długość przerw – dodaje EPEC. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • ta sezon grzewczy to najlepszy czas na przeprowadzanie modernizacji rurociągów xiepłowniczych, panie Wróblewski może czas na zmiany w epec w zeszłym roku zmieniał pan zarządy w tej miejskiej spółce jak rękawiczki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 7
  (2019-01-10)
 • Hahahaaha.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 2
  Hahaha(2019-01-10)
 • jest zima i musi być zimno. .. .[ Miś ]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 3
  kazik(2019-01-10)
 • Z dwunastu miesiecy w roku styczen jest najtrudniejszy jesli chodzi o uciazliwosci z tym zwiazane, tak dla mieszkancow jak i remontowcow, brak mi slow na wyrazenie niezadowolenia z nie wiem- glupoty, ignoranctwa, niewiedzy czy najzwyklejszej ciemnoty - bo jakim trzeba byc dyletantem i ciemniakiem zeby cos takiego robic wlasnie teraz, to jest najgorszy z mozliwych terminow zeby to robic Tego dowcipnisia ktory decyduje o wylaczeniu ciepla zabral bym pod eskorta policji do takiego pomieszczenia aby sobie pomieszkal przez te 5 -dni. .amen
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 2
  przemarzniety(2019-01-10)
 • WW nie panuje nad EPEC i EPWiK. Są to firmy : "państwo w państwie" EPWiK - mieszkańcy w jakiejś formie będą musieli wyłożyć kilkadziesiąt mln zł do modernizacji oczyszczalni ścieków, a EPEC - hahaha - wyłączenie ciepła w styczniu. A to być może jest przygotowywaniem mieszkańców na całkowite odłączenie ciepła za rok gdy nasza elektrociepłownia przestanie funkcjonować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 1
  wredny_typ(2019-01-10)
 • "Jednakże pozostawienie na kolejne lata niewymienionego odcinka sieci (. .. )" A kto wam, idioci, każe odkładać robotę na kilka lat? Przecież tu chodzi o jakieś 4 miesiące, a nie "kolejne lata"!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 1
  Zennon.(2019-01-10)
 • Niestety brak nadzoru nad spółką miejską, powoduje takie właśnie " kwiatki zimą " Zresztą nie pierwszy raz. Wątpię, aby się to zmieniło przez najbliższe pięć lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 3
  pampi-ZAWADA(2019-01-10)
 • Trzeba napalić oponami w piecu, bo poziom benzopirenu w atmosferze spada. ;D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  trolll(2019-01-10)
 • Mirsiace czerwiec lipiec,sierpień, wtedy sie przeprowadza remonty. Ale w polsce w zimę remont sieci to norma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 1
  (2019-01-10)
 • Jaki prezydent, takie terminy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 6
  (2019-01-10)
 • A czy EPEC za brak C. O. i C. W. wróci ludziom pieniądze? Prawo handowe mówi wyrażnie, jeśli czego mam za co płacę regularnie to powinienem dostać rekompensate, zśrodków pieniężnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  RURAS(2019-01-10)
 • To nie efekt złej organizacji, czy braku odpowiedniego nadzoru, a procedury wynikające z przyznanych środków w ramach programu. Gdyby nie rozpoczęto tych prac zaistniałaby utrata środków. Ich rozdział i terminy tak przyznania jak i czas realizacji nie jest zależny od przedsiębiorstwa. Niestety na to nie ma też wpływu miasto. Takie sytuacje występują także w innych miastach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 11
  (2019-01-10)
Reklama