UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jako mieszkaniec Nowakowa powiem tak. .. .jesteśmy za budową mostu i przebudową kanału. Za protestem podpisało się 25 osób wieś liczy 390 osób. Staram się rozumieć ludzi, którzy pod protestem się podpisali. 10-ątki lat żyli w tym miejscu z dala od głównej drogi. Mieli ciszę i spokój. W tej chwili koło nich będzie przebiegała główna droga w kierunku wsi, co faktycznie zwiększy ruch pojazdów koło ich posesji. Obecnie droga tą tzw. płytowa służyła im tylko do dojazdu do ich posesji. Nie bylo tam innego ruchu. .. moze czasem jakos wędkarz. Zrozumiałe dla mnie jest, że tą zmiana rodzi w nich opór. Dla nich będzie to duża zmiana. Sam mieszkam w bliskiej lokalizacji kanału, tak jak większość mieszkańców w sąsiedztwie kanału dostałem pismo z Urzędu Morskiego zatytulowane "Wezwanie do zdania nieruchomosci"w pierwszej chwili się przestraszyłem. Dalej w piśmie czytam że zdanie następuje w trybie natychmiastowym, nie przysługuje mi prawo odwołania. Jedyne co mi przysługuje z automatu to odszkodowanie. Zadzwoniłem do Urzędu Morskiego Pani mnie mi wytłumaczyła, że chodzi o tzw. "małe wywłaszczenie"czyli zajęcie nieruchomości na czas trwania inwestycji, gdyż koło mnie przebiega przepust pod draga i bedzie modernizowany. Cdn. .. ..
  • Jakiego kanału możesz napisać?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Ferdek.Schichau(2021-04-12)
  • @Ferdek.Schichau - Rzeki Elbląg jeżeli nie wiesz co miałem na myśli. My mieszkańcy wyspy tak potocznie na nią mówimy :)
  • To źle mówicie To jest rzeka nie kanał. Kanał jest za j. Drużno. Skoro nawet nie wiecie jaki ciek tu płynie. To o czy my w ogóle mówimy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Ferdek.Schichau(2021-04-12)
  • @Ferdek.Schichau - Ale my wiemy, że to jest rzeka, a nie kanał. Cieszę się, że masz tak dużą wiedzę na temat prawidłowego nazewnictwa i wiesz odkąd jest rzeka, a od kanał. Uświadomiłeś w ten sposób nie tylko mieszkańców wyspy, ale także wielu ludzi z Elbląga i okolic, a nawet wędkarzy z Tczewa i Nowego Dworu Gdańskiego, którzy opowiadając o naszej pięknej rzece mówią na nią po prostu "kanał :)Dziwi mnie tylko fakt, że mimo tak dużej wiedzy jaką posiadasz i widząc pod jakim artykułem na lokalny portalu jest komentarz, zastanawiałeś się, co miałem na myśli pisząc "kanał". No chyba, ze chcialem poprostu zabłysnąć, że żyjemy w błędnym przekonaniu w sąsiedztwie czego tak naprawdę żyjemy. .. .To masz tu ode mnie brawo! Zasłużyłaś na nie :)
  • TO masz odpowiedź dlaczego Ci wszyscy ludzie błędnie nazywają nasza rzekę kanałem, skoro sami. miejscowi nie dbają o. kulture nazewnictwa. Nie wymagaj więc od przyjezdnych, by poprawnie używali tej nazwy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Ferdek.Schichau(2021-04-12)
  • @Ferdek.Schichau - Przekonałeś mnie by od teraz zacząć z tym walczyć :)
  • To mieszkasz nad Kanałem Jagiellońskim nie nad rzeką Elbląg, tam most jest pomiędzy Bielnikiem Drugim a Kępą Rybacką, a Nowakowo nie sięga aż tak daleko.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Fredek(2021-04-13)
  • @Fredek - Kto mieszka nad Jagielonskim?
Reklama