UWAGA!

Miliony na nowe przedszkola

Trzydzieści pięć gmin z województwa warmińsko-mazurskiego może starać się o środki na tworzenie przedszkoli i wsparcie istniejących placówek. Dziś (31 sierpnia) ruszył konkurs finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Chcemy, aby rodzice posyłali coraz więcej maluchów do przedszkoli, bo wpływa to pozytywnie na późniejszą edukację dzieci. W wielu gminach, zwłaszcza wiejskich, problemem jest jednak brak odpowiednich placówek, dlatego pieniądze z tego konkursu kierujemy głównie do samorządów, w których przedszkoli jest najmniej - komentuje marszałek Jacek Protas.
      
       O środki starać się mogą zarówno gminy, jak również organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy. Na zmniejszenie nierówności w upowszechnianiu edukacji przedszkolnej samorząd województwa zapisał w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki aż 12 mln złotych. Pieniądze można przeznaczyć nie tylko na zakładanie przedszkoli, ale również na wspieranie innych form wychowania przedszkolnego. Beneficjenci, który wygrają konkurs, muszą zagwarantować wkład własny, który wynosić musi 15% wartości całego projektu.
      
       Szczegółowe informacje o konkursie udziela Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - kontakt e-mail dfs@warmia.mazury.pl.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama