UWAGA!

Minął rok, a witaczy jak nie było, tak nie ma

 Elbląg, W tym roku Elbląg obchodzi 777 lat istnienia. Tym bardziej szkoda, że witaczy jeszcze nie ma
W tym roku Elbląg obchodzi 777 lat istnienia. Tym bardziej szkoda, że witaczy jeszcze nie ma (fot. arch. AD)

Najpierw miała być to jesień, tyle że ta, która była w ubiegłym roku. Później mówiono o wiośnie tego roku, ostatecznie plany spełzły na niczym. Witaczy przy drogach nie ma, choć zostały już wykonane przez firmę z Białegostoku, która wygrała na to przetarg. Wszystko przez przedłużające się formalności i błąd urzędników.

Razem witaczy jest sześć, trzy mają stanąć na działkach miejskich (na ul. Mazurskiej, Królewieckiej oraz Warszawskiej), trzy poza granicami Elbląga.
       - Na te trzy, które znajdują się w granicach miasta mamy już kompletną dokumentację, w przyszłym tygodniu wykonawca chciałby złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, ostatecznie witacze miałyby się pojawić na przełomie października i listopada – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.
       W przypadku trzech pozostałych wciąż trwają formalności. Jeden, który będzie modernizowany, czeka na zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, bo to ona takie decyzje wydaje. W przypadku witacza, który miałby się pojawić w Wilkowie najpierw był plan, że stanie on na gruncie prywatnym, ale okazało się, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tego nie przewiduje. Przesunięto więc lokalizację na teren poprzemysłowy, obecnie wniosek czeka na rozpatrzenie w Agencji Modernizacji Rolnej w Olsztynie. Los trzeciego witacza jest nieznany, bo stoi na przebiegu trasy S7.
       Skąd takie opóźnienie w sprawie, która wydawać by się mogło, nie sprawi aż takich problemów?
       – Sprawą tą zajmował się Departament Kominikacji Społecznej, który, jak się okazało, popełnił wiele błędów. Lokalizacje wskazane przez urzędników dotyczyły pasa drogowego znajdującego się na terenie niezabudowanym, a zgodnie z prawem w takich miejscach nie można stawiać billboardów i witaczy – mówiła Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta, w grudniu ub.r. w materiale Telewizji Elbląskiej.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Znam trochę sprawę witacza na 7.Wszystkie formalności odbywały się za rządów obecnego Prezydenta. Łącznie z podpisaniem umowy z właścicielem działki. Później nie wiadomo czemu umowa została rozwiązana. Jakieś mroczne tłumaczenia. Prezydent nie panuje nad swoją strukturą i tyle.
 • Zgodnie z rozumowaniem p. Wilka, to jest wina poprzednika. W ten sposób p. Wilk tłumaczy swój brak kompetencji.
 • Kompromitacji PISu końca nie widać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  6
  Prorok.Igor(2014-10-03)
 • Po co nam te witacze?? Jest wiele innych problemów i możliwości wydania tych pieniędzy by efekt był lepszy niż te witacze. I nie rozumiem jednej rzeczy w dobie kapitalizmu, zrobienie takich witaczy oczywiście przetarg i wybieramy ofertę najtańszą i ta owa oferta wyniesie (strzelam) 100 000 pln, a tak naprawdę takie śmieszne witacze można by zrobić za 10 000 pln wcale na tym zbytnio nie tracąc a wręcz odwrotnie. Może się mylę?? I może zamiast witaczy zrobić "żegnacze - proponujące powrót z powrotem"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  okoniowaty(2014-10-03)
 • Wilk do radnych -, ,Jestem w kropce, sprawa witaczy jest taka ze one mnie pozegnaja. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  misiorysiopysio(2014-10-03)
 • To Wydzial Promocji do wymiany
 • o rany witaczy brak ! to straszne, co my teraz zrobimy, umrzemy z głodu? zamarźniemy ? nie będzie wody ? no taka kompromitacja, jak tu żyć bez witaczy? panie prezydencie
 • olać witacze!!! komu to potrzebne? ruskie i tak wiedzą gdzie są Biedronki
 • Kondek Ciekawy jestem, czy ktoś odpowie za bałagan. ??? Prawdopodobnie rozejdzie się po kościach. Jak by to miało dotyczyć zwykłego "szaraczka", to sąd murowany a w najgorszym wypadku dyscyplinarka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  Kondek(2014-10-03)
 • tu jak na dłoni widać skuteczność działań Pana prezydenta. Robią, miało być, jest w trakcie, na część jest już zgoda, nie mamy miejsca. .. co to ma znaczyć??? Nieudacznik jakiś. Pozostałe zasługi to albo ławki albo kosze na śmieci i przypisywanie sobie inwestycji dokonanych rękami poprzednika. Nie za dobry bilans. Zdecydowanie nie poprę PISu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  jolka85(2014-10-03)
 • a kasa bokiem leci, tak jak Karolina Pilarczyk bokiem. .. leci i nikt jej nie zatrzyma. .. !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  mieszkaniecE-g(2014-10-03)
 • wikowi udało się tylko zrealizowac --sfinalizowac prace rozpoczete przez Nowaczyka. .sam Wilk nie zrobił nic beztalencie organizacyjne. .umnie tylko pisac donosy do prokuratury. .żenada
Reklama