UWAGA!

Mistrzowie Wiedzy o Elblągu są z "mechanika"

 Elbląg, Mistrzowie Wiedzy o Elblągu są z "mechanika"
Fot. Anna Dembińska

Za nami IV Wielki Test Wiedzy o Elblągu. Wczoraj (19 października) w rywalizacji szkół triumfowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych.

- Wygrana to był dla nas duży stres i zaskoczenie, nikt się tak naprawdę nie spodziewał, że wygramy.

- Byłem pewien, że większość pytań zaznaczyłem źle, naprawdę się przy tym stresowałem.

- Jako że rywalizowaliśmy z liceami, myślałem, że się przygotują lepiej od nas, cieszę się, że to nam się udało.

Tak "na gorąco", niedługo po ogłoszeniu wyników, wygraną w kategorii szkół na Wielkim Teście Wiedzy o Elblągu komentowali Michał Kiraga, Jan Kiraga i Dominik Kutra, trzecioklasiści z Zespołu Szkół Mechanicznych:

- Jestem bardzo dumna z uczniów, też mnie pozytywnie zaskoczyli, tym bardziej, że pytania były przekrojowe, z wielu różnych dziedzin, czasami podchwytliwe – przyznaje Magdalena Grynhagel, nauczycielka historii w ZSM. - Chłopcy sami się zgłosili, żeby reprezentować naszą szkołę – dodaje.

Bliźniacy przyznają, że ich tata jest "fanatykiem Elbląga", kupuje dawne pocztówki, szuka zdjęć i informacji o mieście. Dominik interesuje się z kolei fotografią, a przez nią zainteresował się historią Elbląga. Fascynuje go to, jak dzieje miasta przełożyły się na to, jak wygląda ono dzisiaj.

Sponsorem nagród w rywalizacji szkół był elbląski Gaming Room.

  Elbląg, Mistrzowie Wiedzy o Elblągu są z "mechanika"
Fot. Anna Dembińska

- Test to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Elbląg oczami młodych przedstawia się jako dość zamknięte miasto, a takie wydarzenia pomagają promować to miejsce jako bardzo ciekawe, chociaż nie do końca przez młodych odkryte - mówi Sebastian Turulski z Gaming Room. Gry i historia to według niego coś, co można połączyć. - Podłapałem kilka ciekawych pomysłów przy okazji tego wydarzenia i zastanawiam się nad zorganizowaniem turnieju wiedzy o grach komputerowych. To byłoby ciekawe przedsięwzięcie, bo wielu ludzi się nimi interesuje, gra w domach, ale niekoniecznie wychodzą z tym na zewnątrz, a mogliby się wykazać i pochwalić swoją wiedzą, pasją, hobby – przyznaje.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy w historii Testu do zabawy zaprosiliśmy drużyny reprezentujące elbląskie szkoły ponadpodstawowe. Zwycięzcy otrzymali statuetkę „Mistrzowie Wiedzy o Elblągu” i smaczne vouchery NaWynos, a wszystkie szkolne drużyny vouchery do Gaming Room. Gaming Room zwycięskiej szkole ufundował też nową drukarkę.

W naszej zabawie wzięły udział szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Zespół Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Techniczno–Informatycznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Zawodowych nr 1.

 

Sponsorami IV Wielkiego Testu Wiedzy o Elblągu są firmy: Delta, OPEGiEKA oraz Schmid Energy Solutions. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Rada Miejska w Elblągu.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Najlepsi humaniści są w Zespole Szkół Mechanicznych. Świadczy to o słabym poziomie w elbląskich liceach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  6
  Bożena L.(2022-10-20)
 • Moje wielkie brawa i uznanie dla trzech panów K z "mechanika". Dziękuję bardzo nie tylko Wam, ale i wszystkim reprezentacjom szkół biorącym udział w Wielkim Teście. Niech ta Wasza pasją i zamiłowanie do wiedzy o Elblągu będzie inspiracją dla innych młodych elblążan i się rozwija przez dłuuuuugie lata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  0
  Pasjonat-senior(2022-10-20)
 • brawooo !
Reklama