UWAGA!

Most w Jeziorze znowu otwarty

 
Elbląg, Most w Jeziorze znowu otwarty
fot. nadesłana

Most na rzece Tinie w miejscowości Jezioro (gmina Markusy), poddany ostatnio gruntownej konserwacji, oddano ponownie do użytku 7 września.

Już od dłuższego czasu zły stan techniczny zabytkowego zwodzonego mostu, który wybudowano pod koniec XIX w., spędzał sen z powiek Zarządu Dróg Powiatowych. Ponad 170 tys. zł przeznaczonych na konserwację mostu z budżetu powiatu elbląskiego pozwoliło tej budowli wreszcie odzyskać dawny blask.
       W uroczystym oddaniu mostu do użytku po remoncie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych: starosta powiatu elbląskiego Sławomir Jezierski, wicestarosta Maciej Romanowski, wójt gminy Markusy Wacław Wielesik, wójt gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak a także dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Tadeusz Przyborski.
       Byli również obecni przedstawiciele Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i nadzoru technicznego, którzy sprawowali pieczę nad przebiegiem prac konserwacyjnych.
      
       Przeprowadzone prace polegały na konserwacji konstrukcji nośnej mostu i wymianie nawierzchni jezdnej ze specjalnie impregnowanego drewna oraz ogólnej „kosmetyce” obiektu. Obecnie po moście dopuszczony jest ruch pojazdów o masie nieprzekraczającej 3,5 t.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy Starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zawód dyrektor tak można nazwać tych osobników. Ktoś ich wybrał i będą nadal przecinać wstęgi i otwierać choćby po nas potop. Czy jest realna nadzieja, że kiedyś będzie normalniej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  archiwum-x(2012-09-12)
 • Fajna "robota", pojechali służówkami, przecieli wstęgę, zeżarli pewnie obiadek i wrócili służbówkami. Wszystko za pieniądze podatników! Jeden dzień pracy zleciał. ..
 • Co to za śmieszne towarzystwo ???
 • przyjadę do Jeziora, dawno tu nie byłem, bardzo się cieszę, i obejrzę nowy most Gratulacje
 • Tyle kasy za samą farbę to nieżle
 • tam tylko deski zmienili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  na tym moscie(2012-09-12)
 • To najładniejszy most zwodzony w okolicy Elbląga. Miejscowość, w której stoi nazywała się do 1945 r. Rückforth a po 1945 r. - Mostek. Przed wojną było tu małe kąpielisko i gospoda, zdaje się pod nazwą Zum Goldenen Anker (Pod Złotą Kotwicą (?) - obok był mały placy wyładunkowy i załadunkowy dla barek. Od strony dojazu z Elbląga, po prawej stronie (dzisiaj krzaki) znajdowała się również gospoda. Podobnej konstrukcji most (ale nieco mniejszy) znajduje się na rz. Fiszewka w Szopach, koło starego siedliska nad rz. Fiszewka, gdzie już w czasach krzyżackich stała gospoda, zwana później Zum Lahmen Hand (Chroma Ręka, Pod Chromą Ręką itd. ) Ten zabytkowy most za prezydencji Pana H. Słoniny miał być przeniesiony do Elbląga i ustawiony gdzieś tam w obszarze Wyspy Spichrzów. Ale tak się nie stało. Dzisiaj niszczeje i aż dziw bierze, że uchodzi uwadze złomiarzy.
 • Most odnowili, a droga dalej ch**em zamiata.
 • a gdzie ksiądz ?!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ksamol(2012-09-13)
 • Bardzo niebieski most ciekawe jak dlugo
Reklama