UWAGA!

Teraz ja - Może lepiej przed niż po

Elbląg, Może lepiej przed niż po

Trwa, a właściwie dobiega końca zagospodarowanie terenów po remoncie placu przed dworcem PKP. Prace biegną szybko i pewnie zgodnie z projektem. Tyle, że projekt już na tym etapie mija się z życiem.

Zdjęcie zrobione jest dokładnie z przejścia dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej i wyraźnie wskazuję najbliższą drogę do pętli autobusowej oraz wejścia na dworzec. Wszyscy (nawet pies z kulawą nogą) będą chcieli iść „na skróty”. No ale pan/pani (odpowiednie wybrać) wiedzą lepiej, że trawnik ma tę przestrzeń zdobić.
     Po pierwszych wydeptaniach trawnika postawi sie tabliczki „na drodze osła trawka nie wyrosła” lub „szanuj zieleń”. Jak to nie pomoże, zrobi się stały posterunek pilnujących trawnika a potem wkopie (tak jak na Placu Konstytucji) ordynarne bale drewniane, by nikt wizji projektanta nie podeptał.
     Na całym świecie najpierw pozwala się wydeptać najwygodniejsze ścieżki, a potem się je utrwala chodnikami. A u nas?
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 16
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.5 4 24

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Racaj, chodnik na przełaj powinien byc.
 • Na całym świecie, trawniki są dla ludzi. Na całym świecie trawniki są po to, aby po nich deptać, leżeć na nich, odpoczywać itp. Pojedźcie sobie do Berlina, pojedźcie sobie do Paryża, Londynu, Dublina, pojedźcie sobie do Stanów Zjednoczonych i zobaczcie co ludzie robią z trawnikami! Chodzą po nich, kładą się na nich, odpoczywają i opalają (na każdym skwerze w centrum miasta, w każdym parku w mieście, przed urzędami, przed szkołami czy uczelniami).
 • U nas też można poleżeć na trawnikach, tyle że w psich odchodach
 • Wystarczy płotek i problem zniknie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Oprych(2008-09-09)
 • A widzieliście nowo wyremontowane skrzyżowanie na robotniczej. Krawężnik i część chodnika od strony Okrzei został już zorany przez jakąś ciężarówkę. Zapewne przez śmieciarkę bo naprzeciw tego zniszczonego krawężnika stoją śmietniki. Krew mnie zalewa. Jakiś miesiąc temu dopiero co ukończyli robić te krawężniki i chodnik, a już zniszczone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm(2008-09-09)
 • Zgadzam sie z tym ze wejście na trawnik w naszym mieście jest jednoznaczne z tym że trafi się po prostu na psie gów. .. .. !!! Połozenie się na trawie w centrum miasta spotkało by się z natychmiastową reakcją straży miejskiej jaka to wyperswadowała by nam w sposób mandatowy to co w krajach cywilizowanych jest uważane za normalne. W Londynie, tak jak ktoś wcześniej napisał jest uważane za normalne leżenie i odpoczywanie na trawnikach i nie ma obawy że trafi się na psią kupkę lub panów mundurowych starających się za wszelką cenę zrobić jak najwięcej wpisów w notesach slużbowych, no chyba że zaparkujemy tam swoje BMW, jesteśmy ogoleni na łyso i obwieszeni łańcuchami i wtedy to panowie w mundurach nagle stwierdzą pomrocznośc jasną i wade wzroku, oczywiście u siebie. Omijając nas szerokim łukiem pomkną dalej aby wlepić mandat babci za to że zbyt wolno przechodzi przeż przejście dla pieszych. Polska to niestety dziwny kraj, dziwne prawo i sejmowe debaty na jakich dominuje głos drobiu jaki to za wszelką cenę chce dostać się na jak najwyższą grzędę w kurniku zwanym rządem Rzeczpospolitej Polskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Człowiek.(2008-09-09)
 • bo polska to kraj pijakow i zlodzieji!! nigdy tu nie bedzie dobrze
 • dla mnie cos co odbiega od `normy` nadaje specyficzny czarakter danej rzeczy, zjawisku lub czemukolwiek, gdybysmy wszyscy robili to samo bylaby nuda - viva la diffrance
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  colossus(2008-09-09)
 • ale problem robicie, przeciez wiadomo, jacy urzędnicy takie miasto. nie ma co żałować, że urzędujący mogą mieć nie dobrą opinie. No chyba, że ktoś uważa, że oni nie wiedzą to niech sie uda nie w roli interesanta i jakoś pomoże w tym. .
 • właśnie tak został wydeptany park pomiedzy Mickiewicza a Żeromskiego, można było co nie :) i jest ok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anolka(2008-09-09)
 • Wchinach to nawet śpią na trawnikach; )
 • nieszczęściem dla elbążan jest banda nadgorliwców ze straży miejskiej polująca na biedne powolne babcie i nierównolegle parkujących samochody w tym zatkanymmieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  babcia(2008-09-09)
Reklama