UWAGA!

Możesz pomóc Ukrainie

 
Elbląg, Możesz pomóc Ukrainie

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wspólnie z elbląskim Zarządem Oddziału Związku Ukraińców w Polsce organizują zbiórki leków i innych potrzebnych rzeczy, które zostaną przekazane uczestnikom protestów na Majdanie. - Tam są nasi koledzy z zaprzyjaźnionego teatru w Tarnopolu - mówią.

Polska w latach 80. minionego wieku otrzymała ogromne wsparcie i pomoc materialną z wielu krajów Europu oraz Ameryki. Kolejny zryw ku wolności przeżywają nasi słowiańscy bracia na Ukrainie, możemy im pomóc, nie stójmy obojętnie, nie zasłaniajmy się trudną historią łączącą nasze oba narody. Ukraińcy protestujący w Kijowie na Euromajdanie najbardziej potrzebują teraz lekarstw i środków opatrunkowych. Ludzie, którzy ucierpieli w starciach z milicją boją się iść do szpitali po pomoc, gdyż nie jest tam bezpiecznie. Protestującym przede wszystkim brakuje leków wzmacniających, przeciwzapalnych, przeciw przeziębieniom, środków opatrunkowych, dezynfekujących, potrzebne są także ciepłe koce, śpiwory, kurtki i obuwie zimowe.
       Przez ostatnie 10 lat nawiązaliśmy i zacieśniamy nasze kontakty z zaprzyjaźnionymi Teatrami na Ukrainie w Tarnopolu, Kołomyi i Kijowie. W Teatrze Młodym w Kijowie przy poprzednich protestach otrzymywali pomoc i schronienie protestujący. Na Majdanie są aktorzy z Tarnopola. Chcemy pokazać i poprzez tę akcję udowodnić im oraz tysiącom innych Ukraińców, że nie są sami.
       Wszystko to, co jest na Euromajdanie w tej chwili najbardziej potrzebne chętni mogą przez całą dobę przynosić na portiernię Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przy ul. Teatralnej 11 lub do siedziby Oddziału Związku Ukraińców w Polsce przy al. Grunwaldzkiej 31.
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Podły i złodziejski olsztyn robi taką akcje czy to nie czasami ich agitacja ? Wpisz w gogle " Olsztyn pomaga protestującym na Majdanie w Kijowie"
 • jakoś nie zająknęli się nigdy te łolsztyniaki( takie dziwne nie do końca jasne pochodzenia. .. .. ) o 200 000 wymordowanych jak zwierzęta POLAKACH na Kresach. .. .. no i ten ENOJ bohatyr UPA, zwolennicy Bandery wiodą prym w walkach na barykadach. .. zastraszając resztę. .. wszystko to, ,pachnie, ,TRYZUBEM!
 • buhahahah, wy tak na serio :D
 • Mogę. .. ale nie chcę. Mnie interesuje co dzieje się w MOIM kraju, a nie na Ukrainie. ..
 • Polak to głupi człowiek zawsze wsadzi gdzieś swój nos co na obchodzą Ukraińcy// teraz tacy przyjaciele?? oni mają nas gdzieś a my im po palcu wchodzimy w t. .. tak samo z USA oni nas olewają a my pchamy się do nich na chama zajmijmy się swoimi sprawami mamy dość swoich kłopotów a my mamy zbierać dla nich dary datki itp zobaczcie sami na Syrie też zbirealiśmy Na Irak itp oni nawet nie wiedza gdzie Polska leży opozycja Ukrainy zapowiedziała że nie chce wizyty Kaczyńskiego a on jedzizie i drze ryja po co na co głupi narodzie Polacy brali udział w pomarańczowej rewolucji a Juszczenko zrechbilitował Stepana Banderę i odznaczył trzeba trochę myśleć głowa nie jest tylko do noszenia czapki
 • temat zastępczy, posłuchajcie ludzi z tamtej strony, oni sami swoje sprawy załatwiają, polscy politycy wsadzają nos w nieswoje sprawy i potem Putin nagle nie daje koncesji polskim firmom mięsnym co wiąże się z ogromnymi stratami i bezrobociem. to samo mięso ładują Niemcy w Polsce i sprzedają tam gdzie kiedyś my i kto traci - głupi Polak, mocarstwo na papierze z ambicjami potęgi na glinianych nogach.
 • Żenujące komentarze powyżej. BARDZO DOBRA AKCJA. BRAWO!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  11
  ave_pdg(2014-01-29)
 • Chętnie pomogę Ukraińcom, tylko którym? Bo chyba nie tym bojówkarzom z UPA/OUN robiącym dym na Majdanie? Oni pokazali w latach 40-tych gdzie mają Polaków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  Aloha!(2014-01-29)
Reklama