UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzeum może zaczynać przebudowę

 
Elbląg, Umowę podpisali: Maria Kasprzycka, dyrektor muzeum oraz marszałek województwa Gustaw Brzezin i wicemarszałek Miron Sycz
Umowę podpisali: Maria Kasprzycka, dyrektor muzeum oraz marszałek województwa Gustaw Brzezin i wicemarszałek Miron Sycz (fot. Urząd Marszałkowski w Olsztynie)

Muzeum Archeologiczno-Historyczne może rozpoczynać modernizację budynku Gimnazjum. Dzisiaj w Olsztynie dyrektor placówki Maria Kasprzycka podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji z marszałkiem województwa.

– 131 mln euro przeznaczyliśmy na kulturę i dziedzictwo w RPO WiM 2014-2020, i jesteśmy chyba jedynym regionem, który zabezpieczył środki na tę dziedzinę życia – mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Te pieniądze umożliwiają modernizację instytucji i ratowanie regionalnych zabytków. W tej sferze niełatwo o duże środki niezbędne do wykonywania gruntownych prac remontowych czy unowocześniania placówek. Dlatego ogromne gratulacje należą się beneficjentom, którzy podjęli się trudu uzyskania zewnętrznego źródła finansowania.
       Jednym z beneficjentów jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, które czeka renowacja obiektów pokrzyżackiej zabudowy Podzamcza Północnego, modernizacja budynku Gimnazjum, modernizacja części ekspozycji i utworzenie nowych, a także przystosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko to kosztować będzie 12 mln zł netto. Dofinansowanie z RPO wyniesie 10 mln zł, prawie 2 miliony zł po długich dyskusjach dołoży samorząd Elbląga.
       W budynku Gimnazjum już od dłuższego czasu trwa przeprowadzka, wynoszone są kolejne eksponaty ze stałych wystaw. Wkrótce muzeum powinno ogłosić przetarg na wykonawcę prac.
      
oprac. red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama