UWAGA!

Na co dzień i od święta

Policja świętuje i zaprasza mieszkańców do siebie.

Uroczysta akademia z okazji Święta Policji rozpocznie się jutro, o godz. 10.00 w centrum kultury Światowid. Zaproszeni na nią zostali m.in. parlamentarzyści i przedstawiciele władz miasta. Na gali zostaną wręczone odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.
     Równocześnie od godz. 10.00 elbląska komenda otwiera drzwi dla wszystkich zainteresowanych pracą policjantów.
     - Zapraszamy do odwiedzenia nas w budynku przy ul. Tysiąclecia 3 - zachęca rzecznik prasowy, Jakub Sawicki. - Zwiedzanie będzie się odbywać w czterech turach: o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Będzie można m.in. zobaczyć miejsce pracy oficera dyżurnego, zapoznać się z metodami zabezpieczania śladów kryminalistycznych i odbyć przejażdżkę policyjną „więźniarką”.
     Z kolei w piątek podwoje otworzy komisariat w Pasłęku. Od godz. 12.00 będzie można zobaczyć, jak wygląda - i pracuje tamtejsze stanowisko dowodzenia oraz sprzęt, jakim na co dzień posługują się policjanci. Będą również konkursy sprawnościowe i plastyczne.
     W sobotę elbląska policja organizuje na Pl. Jagiellończyka festyn dla wszystkich mieszkańców.
     Polska policja obchodzi w tym roku 86. rocznicę powstania. Policję Państwową powołał sejm 24 lipca 1919 roku.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bardzo dobrze, że są takie święta i można powiedzieć "bratanie się z mieszkańcami". Problemem jest jednak to, że w tej ciągłości tradycji policyjnej trudno jest usytuować "milicyjny okres" naszych stróżów prawa. Powstaje więc tzw. "czarna dziura". In extenso nie można więc przejść do porządku rzeczy, udając że "milicyjnego okresu" nie było. W "tamtych organach" też byli porządni ludzie. Trzeba by było zobaczyć jak podobne święta - i ciągłość tradycji - obchodzą np. francuscy policjanci, którzy też "kolaborację" mają w swej tradycji, czy niemieccy policjanci, którzy mieli o wiele bardziej skomplikowaną sytuację. O ile wiem, jakoś sobie radzą. A u nas - narazie są tylko dwa kolory: czarny i biały. Ale do wszystkiego trzeba pewnego dystansji i podejścia wg. łacińskiej maksymy "sine ira et studio". Udanej imprezy koledzy policjanci!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bywszyj policist.(2005-07-20)
 • Ale nudy. Od 3-4 lat wciąż ten sam program z okazji Dnia Policjanta ( kopiujemy stare programy?). Prośba - wymyślcie coś nowego i atrakcyjnego ( aktualna oferta jest dla dzieci ze szkoły podstawowej) to chętnie przyjdę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emeryt(2005-07-20)
 • Pozdrowienia dla poprzedniego pana komendanta- rozumiem iż Olsztyn ma też duże potrzeby, ale może co nieco do Elblaga by wróciło.Troche etatów, sprzętu i pieniędzy.Tak z okazji świeta i nie tylko. Myślę, iż paru dobrze pracujących ludzi w Policji elbląskiej jest. Każdy z ludzi chciałby by doceniano jego pracę . Pozdrawiam i życzę dobrego kontaktu ze społeczństwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bez podpisu(2005-07-20)
Reklama