UWAGA!

Na kortach zaparkujesz

 Elbląg, Na kortach zaparkujesz
(fot. Anna Dembińska)

Zamiast trzech kortów tenisowych z mączki ceglanej na tyłach budynku klubowego Olimpii Elbląg powstanie parking. - Inwestycja jest między innymi związana z koniecznością dostosowania kompleksu sportowego do wymogów ustawy o bezpieczeństwie masowym – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza tym terenem.

W kompleksie sportowym przy Agrykoli było dotychczas siedem kortów tenisowych: pięć na tyłach budynku klubowego Olimpii, dwa nowe powstały w środku toru wrotkarsko-łyżwiarskiego. Po trwającej właśnie przebudowie trzy z pięciu kortów za budynkiem klubowym zostaną przekształcone w parking.
       - Z kortów zostanie usunięta mączka ceglana, teren zostanie utwardzony, ułożone zostaną płyty typu jumbo lub ażurowe. Prace rozpoczęły się w maju i mają się zakończyć w czerwcu - informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak wyjaśnia, inwestycja jest związana m.in. z koniecznością
       dostosowania kompleksu do wymagań ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
       - Decyzja dotycząca likwidacji trzech kortów podjęta była po jesienno-zimowym użytkowaniu toru wrotkarsko łyżwiarskiego, którego nawierzchnia była notorycznie zanieczyszczana przez mączkę ceglaną z pobliskich kortów – dodaje MOSiR
       To nie koniec inwestycji w kompleksie sportowym przy ul. Agrykola. Oprócz montażu oświetlenia na Stadionie Miejskim (inwestycja miasta) MOSiR planuje zamontować mini trybunę na torze łyżwiarsko-wrotkarskim, wykonać zadaszenie nad miejscami siedzącymi na torze, położyć nawierzchnię asfaltową przy garażu rolby i przed budynkiem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz zamontować ogrodzenie przy Atletikonie.
       Korzystanie z kortów, które nadal funkcjonują przy A8 i torze, jest odpłatne. Korty za budynkiem klubowym wydzierżawiła od MOSiR-u jedna z elbląskich szkółek tenisa. - Korty wewnątrz toru są również odpłatne w celu zapewnienia rotacji i komfortu dla użytkowników oraz dla zapewnienia możliwości wykonania umowy firmie wydzierżawiającej korty za budynkiem klubowym – wyjaśnia MOSiR.
       - Na początku funkcjonowania toru i boisk wewnątrz niego zdarzały się sytuacje, że niektórzy instruktorzy organizowali na kortach zajęcia, pobierając za to pieniądze od uczestników, mimo że korty były bezpłatne. Dlatego między innymi wprowadzono odpłatność – mówi nam jedna z osób, znająca sytuację, która chce zachować anonimowość.
Sebastian Malicki, Rafał Gruchalski

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama