UWAGA!

Na moście będziemy jeździć wahadłowo

 Elbląg, Ruch na moście będzie się odbywał wahadłowo
Ruch na moście będzie się odbywał wahadłowo (fot. AD, archwium portEl.pl)

Jeszcze nie zakończył się remont wiaduktu w ciągu ulicy Nowodworskiej, a już miasto ogłasza przetarg na remont sąsiedniego mostu Unii Europejskiej. Firmy mogą składać oferty do 28 maja.

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargowym, remont ma polegać m.in. na całkowitej wymianie dylatacji (specjalnych szczelin, chroniących przed powstawaniem pęknięć w konstrukcji mostu) wraz z naprawą nawierzchni w miejscu wymiany, remoncie przyczółków, oczyszczeniu stalowej konstrukcji nośnej. Jak informuje ratusz, został już powołany zespół inżyniera budowy do zarządzania i nadzoru nad pracami.
       Z pewnością dobrą wiadomością dla elblążan jest fakt, że w trakcie remontu nie przewiduje się całkowitego zamknięcia mostu dla samochodów. Ruch będzie odbywał się wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Most może być jednak zamknięty, jeśli podczas remontu okaże się, że konstrukcja będzie zagrażać bezpieczeństwu kierowców.
       To już kolejna próba wyłonienia wykonawcy remontu mostu. Poprzedni przetarg ogłoszono w sierpniu 2014 roku, ale nie doszedł on do skutku. Po zmianie władz miasta prace przeniesiono na ten rok. Mają się zakończyć do 15 listopada.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciekawe! Jak skończą naprawiać wiadukt na tej samej drodze to będą rozpoczynać prace na moście UE. Może nie było by głupie prace wykonywać w tym samym czasie. Ruch na moście UE jet teraz o wiele mniejszy (bo wiadukt zamknięty) i nie było by to wielkie utrudnienie. Ale ja się pewnie nie znam. Urzędnicy to specjaliści i wiedzą lepiej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  Inżynier(2015-05-18)
 • Przecież to jest nowy most co tam remontować ?????
 • No rzesz k. .. m. .. , czy to tak trudno było zaplanować remonty wiaduktu i mostu w tym samym czasie?!!! Pani od dróg i mostów w Urzędzie Miasta do natychmiastowej dymisji!!!
 • Nie nowy most, lecz 12 lat już ma. Dylatacje trzeba wymienic, aby nie doszlo do uszkodzenia mostu.
 • A jak dalej piesi nie mogą się po nim poruszac, tak nie mogą. .. .. co za idiota nie zaprojektował tam chodnika dla pieszych???
 • Szkoda pieniędzy na remont bubla, lepiej postawić nowy most - z chodnikami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi takie mosty, to standard w całym cywilizowanym świecie - tylko u nas ciągle "zbędny luksus"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  el-kaśka(2015-05-18)
 • Inżynier ma słuszną rację. Ustalić personalia ukryte pod "ksywką" i zaproponować pracę w Ratuszu i zapewnić odpowiednią gratyfikację finansową. Tam potrzebni są naprawdę mądrzy ludzie z wizją. Pozdrawiam Pana p. inżynierze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Stroskany(2015-05-18)
 • Jeśli dalej tak będzie i dalej ci sami ludzie w ratuszu odpowiadać będą za drogi i ulice, to miasto samo się utopi w tym bagnie, bo tu już tylko jaszczurek brak. W Tczewie most bez remontu od wojny stoi i jest dobrze, a u nas??? Popatrzcie sobie jak "robota pali się w rękach" wykonawcy remontu wiaduktu. Toż to się nawet do szpilek nie nadaje - w sobotnie przedpołudnie na budowie tylko wiatr hulał, poza tym żywej duszy! O, sorki - stał jeden taki w kamizelce i w nosie dłubał. A już chodzą słuchy - mam nadzieję że to tylko plotki - że remont ma opóźnienie całego miesiąca z powodu trudnych warunków! Jarzycie o co tu chodzi? Bo ja nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  prorok(2015-05-18)
 • Dzięki "Stroskany". Nie planuję zmiany pracy. Mogę tylko stwierdzić, że według mnie remontowany właśnie wiadukt jest zbędny. Można by go było tanim kosztem rozebrać i zrobić po prostu skrzyżowanie z torami (pociągi i tak nie jeżdżą więc nie było by problemu. A jak już by coś po torach raczyło jechać to dróżnik wysiadał by z pociągu, blokował ruch na chwilę. Raz na rok lub rzadziej by to nie był dla nikogo problem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Inżynier(2015-05-18)
 • Most na Wiśle wymiana delaktacji. ..... 3 dni ! MALKONTENCI ZAWSZE NARZEKAJĄ. Trudno , co zrobić !
 • Dokladnie !!! TAkie firmy Krzak wygrywaja przetargi i co pare lat Remont! 10 lat most
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  bartekwnuczek(2015-05-18)
 • sa to tz połączenia dylatacyjne miedzy mostem a a gruntem stałem zmieniają się szczeliny pod wpływem temperatur W minionym roku były naprawiane ale już się konstrukcja rozlatuje. Jest to poważny problem ale opanowany. przy budowie mostów. Nalezy pilnie dokonać napraw gdy jest w przebudowie wiadukt. a ruch na tym moście nie duży. Ktos dokonał odbioru mostu jak i późniejszych napraw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  budmost(2015-05-18)
Reklama