UWAGA!

Nabór młodych plastyków

Dobiega końca rekrutacja uczniów do pierwszej klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. 31 maja (sobota) odbędzie się egzamin wstępny. Młodzi artyści będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi, jak również wiedzą związaną ze sztuką.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkół artystycznych składają podanie do dnia 31 maja. Kwalifikacja chętnych do nauki w Liceum Plastycznym odbywa się bowiem na postawie egzaminu wstępnego. W szkole w Gronowie Górnym odbędzie się on w ostatnią sobotę miesiąca - 31 maja.
     - Egzamin z przedmiotów artystycznych obejmować będzie: egzamin praktyczny z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej oraz sprawdzenie zainteresowań wybraną dziedziną sztuki i zjawiskami kulturalnymi – wyjaśnia Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Gronowie Górnym. - Lista zakwalifikowanych kandydatów ogłoszona zostanie w ciągu trzech dni po zakończeniu egzaminów wstępnych, tak więc już w pierwszym tygodniu czerwca młodzież będzie wiedziała czy zostanie przyjęta do pierwszej klasy.
     - Na prośbę rodziców i uczniów postanowiliśmy przedłużyć termin składania podań do 30 maja – dodaje dyrektor Brinkiewicz. - Formularz podania dostępny jest na stronie internetowej www.zs-gronowo.elblag.com.pl. Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. 055 233-31-76. W sekretariacie szkoły można otrzymać zagadnienia z dziedzin sztuki.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama