UWAGA!

Nadzwyczajnie o elbląskim cieple

 Elbląg, Nadzwyczajnie o elbląskim cieple
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W ciągu najbliższych siedmiu dni ma się odbyć nadzwyczajna sesja elbląskiej Rady Miejskiej w sprawie docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło. Wniosek o jej zwołanie, po konsultacjach z prezydentem, złożyło dziewięciu radnych Koalicji Obywatelskiej i Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego.

Pierwsza nadzwyczajna sesja w sprawie docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło, w listopadzie ubiegłego roku, zakończyła się fiaskiem, bo na prezentację modelu nie przyjechali przedstawiciele Energi Kogeneracja. Co przyniesie tym razem? Wiadomo, że wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji złożyło, po konsultacjach z prezydentem, dziewięciu radnych Koalicji Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego. Zgodnie z przepisami statutu miasta posiedzenie Rady musi zostać zwołane w ciągu siedmiu dniu od daty złożenia wniosku.

- Bardzo dużo się dzieje wokół sprawy ciepła. Wiele się na ten temat pisze i mówi. Chcemy wiedzieć, jak ta sytuacja wygląda obecnie. Pan prezydent zapewnia, że wszystko idzie w dobrym kierunku, ale chcemy poprzez zwołanie sesji rozjaśnić całą sprawę – powiedział nam Marek Burkhardt, szef klubu radnych KWW Witolda Wróblewskiego.

Zanim radni zbiorą się na sesji nadzwyczajnej, już we wtorek odbędą się kolejne rozmowy EPEC z Energą Kogeneracja z udziałem wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka. - Z kolei w środę prezydent Witold Wróblewski spotka się w Warszawie z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Wyniki tych rozmów powinny być przedstawione na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wróbelek toniesz razem z tematem. .. .. twój czas się kończy. nadajesz się tylko do rozdawania pierogów razem ze swoim skarbnikiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  49
  10
  jaśśśśśśśśśśśśśś(2020-02-03)
 • Ale dlaczego TAK późno ?? Co to da, skoro wśród radnych brak wiedzy, tak jak to wyszło z basenem Dolinka. Gra pozorów - kolejna. Panie Prezydencie, czyż podczas swojej pierwszej kadencji, w pierwszym roku nie powinien Pan zdecydowanie, konkretnie, wymiernie zająć się tematem ?? Na co Pan liczył ?? Teraz, gdy kasa miejska pusta a koszty realizacji inwestycji poszybowały w gorę. Pan chce budować własne źródło ciepła, przecież to się nie trzyma. .ku. .y
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  6
  pampi-ZAWADA(2020-02-03)
 • Prezydentowi skończyły się szabelki i jak potulny kotek porozumie się z energa. Odda im jeszcze dojazdową i będzie taniej o 15 %.
 • Nowak człowiek sukcesu ,jedną firmę doprowadził do zagłady,teraz ma 391 głosów ,a dalej to szkoda słów.
 • To radnych PiS juz przestalo interesować Cieplo dla Elbląga ?
 • I cyk najdroższe ciepło w Polsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35
  3
  Gabinet Wróbla o 7 rano(2020-02-03)
 • Ale sobie wybraliście Prezydenta i radę miasta hahaha! Zaorają Was bez mydła!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  4
  Gosc321(2020-02-03)
 • Wróbel leci do stolicy, a na rozmowę wysyła tego co to nic nie może. Grunt się pali pod stopami. Kto wam da tyle milionów na budowę? Może Chińczycy? Ktoś dobrze napisał by oddać Epec do EKO i automatycznie spadną ceny ciepła bo to właśnie pośrednik zawyża cenę. Biedne to miasto i jego mieszkańcy.
 • Co się dzieje z radnymi KO, zarządza nimi / dolosowany -rzuć monetą / radny KWW pan Burkhardt? Czy należy rozumieć że radni PO biorą "ciepło"na swoja odpowiedzialność? Czy nie widzą że są ogrywani przez KWW?
 • Jest ratunek. Wg unijnej normy NU-526/TE/K447C, każdy dodatkowy centymetr styropianu na murze podnosi temp. budynku o 1st. K. Więc 20 cm styropianu podniesie temp. budynku o 20 st C. I po sprawie. W Danii wszyscy tak robią. Uczmy się od lepszych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  Blumenbauer(2020-02-03)
 • "W czwartek, 14 listopada (2019)odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Głównym tematem obrad ma być prezentacja docelowego modelu zaopatrzenia Elbląga w energię cieplną"ale to juz było, czy bedzie powtórka?
 • Tak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Killller(2020-02-03)
Reklama