UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagroda za „Just pen”

Elbląg, Just pen
Just pen

Elblążanin Piotr Górski zwyciężył w ogólnopolskim konkursie „future generation”, towarzyszącemu targom „Arena Design”, odbywającym się właśnie (25-28 maja) w Poznaniu. Jego zwycięski projekt to „Just pen” – długopis dla niepełnosprawnych.

O sukcesie Piotra Górskiego poinformował nas inny elblążanin, Łukasz Kotyński, który jest tłumaczem obsługującym Międzynarodowe Targi Poznańskie: – Wczoraj z przyjemnością dowiedziałem się o sukcesie elbląskiego projektanta Piotra Górskiego. Myślę, że fakt zdobycia przez niego nagrody głównej w konkursie dla młodych projektantów i architektów jest godny odnotowania.
       Informację podają również Międzynarodowe Targi Poznańskie.
       Piotr Górski jest współwłaścicielem elbląskiej firmy „AP Dizajn. Agata Zambrzycka, Piotr Górski” specjalizującej się w projektowaniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym.
       Konkurs „future generation” skierowany jest do młodych projektantów i architektów – studentów i absolwentów uczelni wyższych oraz policealnych o profilu technicznym i artystycznym (wydziały wzornictwa przemysłowego i architektury). Konkurs „future generation 2011” obejmował opracowanie wizjonerskiej koncepcji dowolnie wybranego produktu lub obiektu architektonicznego wokół tematu: formy przyszłości / forms of future. Do konkursu można było zgłaszać koncepcje, które nie zostały wdrożone do produkcji lub realizacji – czytamy na stronie organizatora.
       Piotr Górski zdobył nagrodę główna w tym konkursie w wysokości 25 tys. zł.
       Wyróżnieni w tym konkursie zostali: Paweł Garus z Poznania za projekt obiektu architektonicznego „Pawilon wody”, Katarzyna Borkowska z Siedlec za komplet porcelany do picia herbaty „Practea” i Michał Bartkowiak z Poznania za projekt produktu „Drzwi w każdą stronę”.
      
       O Piotrze Górskim pisała wcześniej elbląska Gazeta Internetowa Osób Niepełnosprawnych „Razem z Tobą”:
       Specjalną nakładkę na palec, umożliwiającą posługiwanie się długopisem osobom z dysfunkcjami dłoni, opracował Piotr Górski. Wkrótce nakładka posłuży również jako szczoteczka do zębów, widelec czy śrubokręt.
       – Osoby, które nie mają kciuka czy innych palców, reumatyczne dysfunkcje dłoni czy porażenia mózgowe, mają ograniczone możliwości wyrażania się na piśmie, bo nie mogą utrzymać długopisu – mówi Piotr Górski, absolwent Politechniki Koszalińskiej. W ramach swojej pracy magisterskiej „Produkt –wynik analizy ergonomicznej dłoni” opracował on narzędzie, dzięki któremu pisać długopisem będą mogły osoby posiadające tylko jeden palec. „Konstrukcja opiera się na trzech punktach podparcia palca. Jeden znajduje się na opuszku, drugi na grzbiecie, a trzeci u jego nasady, powodując, że narzędzie opiera się na palcu i zapewnia stabilność podczas pisania i manewrowania – opisuje młody konstruktor. – Można powiedzieć, że moje urządzenie to nakładka. Nie przypomina jednak naparstka, bo jest trochę ładniej skonstruowana.”
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama