UWAGA!

Nagrody dla elbląskich policjantów

Elbląg, Nagrody dla elbląskich policjantów

Na zamku w Olsztynie odbyła się uroczystość, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Sławomir Mierzwa wręczył nagrody trzem funkcjonariuszom z elbląskiej komendy. Jeden z policjantów został wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za całokształt służby, dwaj pozostali przez Komendanta Głównego Policji za zaangażowanie w sprawę pobicia elblążanina.

Przypominamy: do zdarzenia doszło 30 kwietnia około godziny 20. Spacerujące w Bażantarni małżeństwo zostało zaczepione przez grupę młodych mężczyzn, którzy wyzywali, przewrócili na ziemię i pobili 51-latka. Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego z powodu koloru jego skóry. O całym zdarzeniu oficera dyżurnego elbląskiej komendy powiadomił mężczyzna, który pomógł pokrzywdzonym, wezwał policję i pogotowie ratunkowe. 51-latek z ogólnymi obrażeniami ciała i wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala.
     Już pół godziny po zgłoszeniu policjanci zatrzymali na terenie parku sześciu młodych mężczyzn z Elbląga, Warszawy i Dąbrowy Górniczej podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Mają oni od 18 do 28 lat. Wszyscy byli pijani. Badania wykazały u nich od jednego do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych byli kibice, którzy pozostali w mieście po meczu piłki nożnej.
     Policjanci przesłuchali pokrzywdzonych i świadków. Kolejne czynności z udziałem zatrzymanych to okazania. Dwóch z zatrzymanych zostało rozpoznanych jako ci, którzy brali udział w zdarzeniu. Policjanci przedstawili sprawcom zarzuty pobicia, kierowania gróźb wobec pokrzywdzonych mających podłoże rasistowskie. Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 25-letniego Mariusza S., mieszkańca Warszawy oraz 28-letniego Rafała W. z Dąbrowy Górniczej.
     Teraz sprawcy w więzieniu mogą spędzić 3 lata.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratuluje panom policjantom! Tylko jedna sprawa "pół godziny po zgłoszeniu" to sprawcy pobicia byli juz daleko od miejsca zdarzenia
 • A może w końcu wyjaśnicie dlaczego Asesor komornika rew. IV w Elblągu Jarosław B. postępuje jak zwykły BANDZIOR I PRZESTęPCA. Dla nie wtajemniczonych podaję syg. D-15980/07/02.
 • Najgorsi sa za straży miejskiej. I do nich mówie: jeśli ktoś siedzi sobie spokojnie nad kanałem łowi rybki i po cichu popija piwko(jedno)schowane zresztą w reklamówce, nie jes pijany to dlaczego wlepiają mu 100 złotowy mandat?Przepisy sa chore, ale będąc takim, ,strażnikiem" też trzeba umieć rozróżniać. A zresztą, czego od nich wymagać. .. .Nie każdy tam pójdzie. .. do tego trzeba mieć odpowiednie predyspozycje, a jeszcze czegoś nie mieć wogóle. .
 • jakie nagrody?? Przecież komendant woj pszenno buraczanego postępuje jak w PRL-u Czysta propaganda i pokazówka. Dla kogo? Pobity obywatel naszego miasta ma takie same prawa jak inni. Skąd determinacja do nagradzania?????/ PRL w wydaniu Olsztyna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bugi545(2008-05-30)
 • szkoda tylko że nagrody są wręczane za zatrzymanie nie tych ludzi, ale wszakże statystyka sie zgadza. Komuna pełną gębą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ostatni sprawiedliwy(2008-06-01)
 • W końcu policjo przeprosiłaś kolegę po fachu co wrabialiscie go w kolizję w 2005 r. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Koledzy(2008-06-02)
 • Koledzy rozniń temat kolizji z 2005 roku, bardzo ciekawi nię ta akcja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  detektyw(2008-06-03)
Reklama