UWAGA!

Najlepszy kierowca 16 PDZ

Elbląg, Jedną z konkurencji była jazda sprawnościowa po torze.
Jedną z konkurencji była jazda sprawnościowa po torze. Fot. sierż. Sławomir Lange

W dniach 27–28 kwietnia 2010 roku na terenie 16 Batalionu Zaopatrzenia w Elblągu odbył się finał konkursu o miano najlepszego kierowcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W szranki stanęło 34 żołnierzy z 9 jednostek dywizji, którzy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych kierowców 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, doskonalenie znajomości przepisów ruchu drogowego, podnoszenie umiejętności kierowania pojazdami oraz propagowanie zasad bezpiecznej jazdy, jak również doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach klasyfikacji: indywidualnej i drużynowej. W ramach konkursu zawodnicy wykazali się znajomością m.in. przepisów ruchu drogowego, obowiązków kierowcy wojskowego pojazdu mechanicznego oraz budowy i eksploatacji samochodów. Ponadto oceniana była znajomość zasad udzielania pomocy przedlekarskiej poszkodowanym w wypadkach drogowych – uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.

 


       Podczas konkurencji kierowania samochodem terenowym lub ciężarowym żołnierze poddani byli praktycznemu sprawdzianowi umiejętności, który polegał na jednokrotnym przejechaniu specjalnie przygotowanego toru.
       W klasyfikacji drużynowej najlepszymi zostały reprezentacje:
       I miejsce: 16 Kompania Chemiczna z Elbląga
       II miejsce: 16 Batalion Saperów z Tczewa
       III miejsce: 16 Batalion Zaopatrzenia z Elbląga
       W klasyfikacji indywidualnej najlepszym kierowcą 16 PDZ został st. plut. Dariusz Mejger z 16 Batalionu Saperów wyprzedzając na podium żołnierzy 16 Kompanii Chemicznej – kpr. Tomasza Łuciwa i st. kpr. Wojciecha Jaska, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce.
       Kontynuacją konkursu rozegranego w 16 Dywizji będzie rywalizacja o tytuł najlepszego kierowcy Wojsk Lądowych. Zwycięzcom konkursu 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności i życzymy dalszych sukcesów podczas finału na szczeblu Wojsk Lądowych.
      
      

por. Anna Pęzioł, 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kogo normalnego to obchodzi?
 • hehee najnizsi stopniem a najlepsi. .. co za wojsko. .a gdzie kapitanowie. .porucznicy oni biora najwieksze pieniadze. .. smiech na sali!!!POLSKA ARMIA
 • Same szesnastki, ciekawy splot wyników.
 • a gzie jw 4260 co nikt tam prawka niema
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szlewa(2010-05-01)
 • te honkery co to za wspaniałe pojazdy dla wojska, kula od kałacha przelatuje na wylot zabijając wszystkich w środku, kto wzioł kase za przetarg, pojazd opancerzony że ho, ho
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szlewa(2010-05-01)
 • nie zastał nim pan Nowaczyk? Aż dziw bierze
 • no właśnie to wręcz jakieś niedopatrzenie, że ów pan nie został "najlepszym"
 • szlewa nie pitol jak się nie znasz! Hamera w podstawowej wersji też przeszywa kula na wylot a Honker to pojazd terenowy, dyspozycyjny do czego się doskonale nadaje. Odrębna sprawa, że były źle stosowane w Iraku z powodu "braku" pieniędzy jak zwykle na pojazdy patrolowe z prawdziwego zdarzenia.
 • Najlepsi sa kierowcy z " 16 Żuławski Batalion Remontowy" jak jada samochodami ciezarowymi po srdkowym pasie na 12Lutego i tamuja ruch ( lamiac przepisy drogowe) Gratulacje dla dowodcy ktory nie radzi sobie z podwladnymi
 • Auto Honker pokazany na zdjęciu jest powypadkowy (naprawiony, miał sztywny dach) zginęło w nim 2 żołnierzy na poligonie, (starcie ze śmigłowcem). Katastrofa nic nie nauczyła MON? Naprawiajcie i modernizujcie dalej stare maszyny. .. .
 • A była Pani Porucznik z 9 BKPanc. .. ? Aż dziw bierze bo "Majka" śmiga jak stara; )
 • .. .koledzy ale macie wejscia. Widzę, że nie możecie pogodzić się z porażką. .. Koledzy z liniówek są pod kreską, nie ma kto ich szkolić. .. hehe. Popatrzcie jak w to się robi w małych jednostkach. .. Kto jeździ ten wygrywa. Pozdrawiam. A gdzie się podział mój najlepszy kolega Tyszyński "Jaś Fasola". .. przytyło się i w odstawkę. ..
Reklama