UWAGA!

Najlepszy smak w mieście

 
Elbląg, Podpłomyk podbił serca i podbniebiena
Podpłomyk podbił serca i podbniebiena (fot. WS)

Święto Chleba to nie tylko stragany, to także konkurs, który ma wyłonić najlepszy produkt regionalny. W tym roku było trzech kandydatów do tytułu Piekarka, a zdobył je produkt Ostródy, który podbił serca, a przede wszystkim podniebienia jury. Zobacz więcej zdjęć. 

– Piekarek to konkurs, który został wymyślony jako działanie towarzyszące. Z racji tego, że mamy Święto Chleba muszą to być wyroby piekarnicze, czyli chleby, bułki, precle czy rogale - tłumaczył Paweł Kulasiewicz, prezes stowarzyszenia Elbląg Europa, które razem z miastem organizowało coroczny jarmark. - Elbląg ma wiele piekarni i wielu producentów pieczywa, każdy z nich ma specyfik, którym chciałby się wyróżnić, stąd pomysł na ten konkurs, który skierowany jest do producentów. Chodzi o to, żeby produkt był obecny na rynku.
       Jury, czyli Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki, Tadeusz Kawa, prezes prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej oraz Paweł Kulasiewicz, oceniało trzy zgłoszono do konkursy potrawy.  Liczyły się składniki (musiały być jak najbardziej naturalne), zapach, a przede wszystkim smak.
       Pierwsze miejsce zdobył podpłomyk, czyli delikatny placek z mąki i wody, drugie miejsce otrzymał ciemny chleb z siemieniem lnianym, a trzecie rogaliki z powidłami.
       Nagrodą dla zwycięzcy jest możliwość promowania zwycięskiego produktu wraz z prowadzoną działalnością podczas imprez organizowanych przez prezydenta Elbląga, takich jak Świąteczne Spotkania Elblążan oraz Dni Elbląga, zamieszczenie informacji o laureacie konkursu na stronie internetowej Urzędu Miejskiego i dwóch profilach portalu społecznościowego.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama