UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Naprawiają Bażantarnię

 
Elbląg, Naprawiają Bażantarnię
(fot. Michał Skroboszewski)

Dzisiaj w Bażantarni rozpoczęły się prace związane z umocnieniem brzegu Srebrnego Potoku. Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje do mieszkańców o niekorzystanie z czerwonego szlaku na czas robót. Zobacz zdjęcia.

„Szlak czerwony został zamknięty po powodzi w 2017 roku i przebywanie osób na szlaku ciągle stanowi zagrożenie. Ponadto osoby postronne przebywające w zasięgu robót umacniających skarpy mogą zakłócać prowadzone prace. Teren budowy oznaczają tablice informacyjne po obu stronach naprawianego odcinka” - informuje Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, który zarządza tę częścią Bażantarni. ZZM apeluje do mieszkańców o niekorzystanie z czerwonego szlaki na czas robót.

Przypomnijmy, że prace prowadzi firma Bimel z Pruszcza Gdańskiego na zlecenie spółki Wody Polskie, która administruje Srebrnym Potokiem. Będą kosztować 500 tysięcy złotych i polegać na wykonaniu umocnień brzegów wraz z ułożeniem koszy siatkowo-kamiennych, postawieniem ścianek stalowych w miejscach najbardziej zniszczonych przez powódź sprzed dwóch lat. Dodatkowe 400 tysięcy złotych na naprawę samego czerwonego szlaku dołoży samorząd Elbląga.

- Prace ze strony miasta mają się rozpocząć w grudniu i będzie je prowadzić Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wejdzie na plac budowy, gdy jeszcze prace zlecone przez Wody Polskie będą trwały - poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Miejskie prace na czerwonym szlaku mają potrwać do wiosny.

 Z kolei umocnienia wykonywane na zlecenie Wód Polskich mają być gotowe do 15 grudnia.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama