UWAGA!

Nareszcie weekend: wernisaż, Baltic Cup i EOK

Każdy z nas czekał na to pięć długich dni roboczych. Nareszcie nadchodzi weekend! Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? W ten weekend jest w czym wybierać, a portEl.pl przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu w Elblągu i okolicach.

Piątek (7 października)

Kilkuset tancerzy z kilkudziesięciu krajów Europy! Gorące rytmy latynoamerykańskie, a także elegancja i dostojność tańców standardowych. Gwiazdy światowych parkietów, pokazy specjalne i imprezy towarzyszące. Rozpoczynamy odliczanie do 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21, które odbędzie się w Elblągu w dniach 7- 9 października.

 

Dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej płk. Sławomir Lidwa zaprasza na wspólne obchody 28. urodzin jednostki. W tym roku brygada świętuje w piątek w koszarach przy ul. Sikorskiego 41 w Braniewie. Dzień Otwartych Koszar rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 13

 

Galeria pracownia zaprasza na wernisaż malarstwa Edyty Kowalewskiej, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który odbędzie się w piątek 7 października o godz. 18 w Galerii Pracownia przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Wystawa pokaże cykl abstrakcyjnych obrazów autorki.

 

Sobota (8 października)

Podczas „Bulajowej soboty”, o godz. 12 w Bibliotece Młodego Czytelnika odbędzie się spotkanie o Wojtku, który tikał, a jest bohaterem książki Katarzyny Wróbel. Będą też wyjątkowi goście. Wstęp wolny.

 

Niedziela (9 października)

To już 15 lat, odkąd Elbląska Orkiestra Kameralna zadebiutowała na kulturalnej mapie Elbląga. Taki jubileusz warto uczcić i EOK uczyni to w ramach koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2022/2023. Niedziela, godz. 18, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

 

Resztę nadchodzących imprez znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.

 

Sporo będzie się działo również w ligowym sporcie, o czym piszemy w tym artykule.

 

Zachęcamy również do sprawdzenia, co warto obejrzeć w elbląskich kinach. A tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, tradycyjnie zachęcamy do skorzystania z serwisu NaWynos.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama