UWAGA!

Nasz dziennikarz nominowany do nagrody Local Press 2021

 Elbląg, Sebastian Malicki,
Sebastian Malicki, fot. Michał Skroboszewski

Nasz redakcyjny kolega Sebastian Malicki został nominowany w kategorii Wywiad do nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie Local Press 2021. Nominację uzyskał za tekst "Podróż w czasie" - rozmowę z Lechem Trawickim, dyrektorem Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu oraz dr Markiem Jagodzińskim, odkrywcą osady Truso.

Dzisiaj na stronie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych podano informację o nominacjach do nagrody SGL Local Press 2021. Na konkurs wysyłane z całej Polski, są najlepsze teksty, fotografie i materiały wideo, które zostały opublikowane albo wyemitowane w lokalnych mediach w 2021 roku.

Jedną z nominacji otrzymał nasz redakcyjny kolega Sebastian Malicki w kategorii Wywiad za rozmowę z Lechem Trawickim, dyrektorem Muzeum Archeologicznego - Historycznego w Elblągu oraz Markiem Jagodzińskim, odkrywcą osady Truso. Rozmowa dotyczyła „co by było, gdyby” człowiek dzisiejszy, pewnego dnia obudziłby się pod dębem w IX wieku. Tekst opublikowaliśmy pod tytułem "Podróż w czasie".
       - Pomysł na tekst „urodził się” podczas grania w przeglądarkową grę „Korona Rzeczpospolitej”. Podczas przechodzenia jednej z kolejnych misji, zacząłem się zastanawiać, w jakim języku porozumiewałyby się postacie z gry. Zacząłem szukać informacji w internecie i nic ciekawego nie znalazłem. Potem zadzwoniłem do muzeum i od słowa do słowa umówiliśmy się na rozmowę o człowieku współczesnym w czasach Truso - mówi Sebastian Malicki.

 

W czwartek, 17 marca o godz. 18 podczas gali on-line transmitowanej na stronie www.gazetylokalne.pl oraz na FB Gazety Lokalne – SGL, poznamy laureatów ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego dla mediów lokalnych SGL Local Press 2021. Przyznane zostaną nagrody dla zwycięzców w dziewięciu kategoriach oraz nagroda główna dla Gazety Roku 2021. Trzymamy kciuki za naszego kolegę.

Katarzyna Cherek

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama