UWAGA!

Nasze dwa nowe oddziały

 
Elbląg, Szpital Miejski prawdopodobnie zyska dwa nowe oddziały
Szpital Miejski prawdopodobnie zyska dwa nowe oddziały (fot. arch. portEl.pl)

Najpierw miało tam być Centrum Matki i Dziecka, ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano, zamiast tego pojawiła się idea utworzenia dwóch nowych oddziałów - pulmonologii oraz geriatrii. Szpital Miejski im. Jana Pawła II jest o krok od ich uruchomienia.

Oba oddziały mają się pojawić w Szpitalu Miejskim przy ul. Żeromskiego. Żeby uruchomić oddział geriatryczny potrzeba ok. sześciu milionów złotych - te środki miasto chce pozyskać z funduszy norweskich, a jeśli pieniądze nie zostaną przyznane wtedy oddział ruszy za pomocą środków unijnych, z tak zwanych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, specjalnego programu, którym będzie zarządzał Elbląg.
       - Jeżeli mówimy o oddziale geriatrycznym to tutaj trzeba poczekać na rozstrzygnięcie, a jak wiadomo tym zajmuje się ministerstwo - mówiła Wiesława Lech, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu na Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych. - Natomiast w przypadku pulmonologii mamy już projekt. Zmodernizowany zostałby oddział internistyczny [obecnie stoi pusty, przeniesiono go w ramach porozumienia pomiędzy dyrektorami szpitali podpisanego w 2011 r. -red], pojawiłoby się tam 28 łóżek. Myślę, że oddział ruszy na wiosnę, 1 kwietnia albo 1 maja, w przyszłym roku.
       Jak mówił w czerwcu prezydent Wilk, dyrektor warmińsko- mazurskiego oddziału NFZ Andrzej Zakrzewski, pozytywnie odnosi się do tego pomysłu.
       - Dyrektor zadeklarował oficjalnie, że będzie kontrakt na co najmniej trzy miliony złotych właśnie dla tego oddziału, równie pozytywnie zaopiniował ten pomysł konsultant krajowy NFZ – mówił kilka miesięcy temu Jerzy Wilk.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama