UWAGA!

Nauczanie symulacyjne drogą rozwoju dydaktyki medycznej w EUH–E

Marzenia się spełniają! Dowodem na to jest właśnie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. To spełnienie nie tylko marzeń władz uczelni lecz także oczekiwań i potrzeb, które stawia przed nami wymagający rynek pracy. Zobacz zdjęcia.

Powstał pomysł, następnie plan i pozostało tylko jego wykonanie. Od czasu złożenia wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu upłynęło sporo czasu. Natomiast od kwietnia 2018 roku, tj. momentu podpisania z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego umowy na dofinansowanie planowanej inwestycji, wszystko błyskawicznie się potoczyło.

Olbrzymia inwestycja z miesiąca na miesiąc - ba! - z tygodnia na tydzień zmieniała swój kształt na Państwa oczach i w krótkim czasie powstało wspaniałe nowoczesne Centrum.

 

Już w tym roku akademickim zajęcia prowadzone metodami symulacji medycznej umożliwią studentom naukę technik samodoskonalenia, co w efekcie przyniesie umiejętność uczenia się przez całe życie. Jest to istotne z uwagi na bardzo szeroki zakres umiejętności potrzebnych w trakcie wykonywania zawodu w różnych obszarach. Nabycie praktycznych umiejętności wykonywania procedur medycznych jeszcze przed rozpoczęciem pracy w podmiotach leczniczych ma istotne znaczenie dla dobrego wejścia na rynek pracy. Absolwenci uczelni już na starcie będą dysponować umiejętnościami, które są tak bardzo pożądanie przez przyszłych pracodawców.

CDiSM jest także otwarte na młodzież szkół średnich pragnących poznać zawody medyczne. To właśnie w Centrum młodzi ludzie mogą poznać specyfikę pracy w zawodach medycznych oraz obrać właściwy kierunek kształcenia. Odbyły się już pierwsze wizyty studyjne młodzieży maturalnej.

Obserwuj nas również na Facebooku.

 

Tytuł projektu: Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej

Wartość ogółem: 20 527 338,22

Wydatki kwalifikowalne: 17 531 567,15

Wkład Funduszy Europejskich: 14 374 131,91

Procent dofinansowania kwalifikowalny: 81.99

Wkład własny: 6 153 206,31

Okres realizacji projektu: 5.2018-12.2019.

 

Elbląska Uczelnia Humanistyczno – Ekonomiczna

ul. Lotnicza 2

82 – 300 Elbląg

www.euh-e.edu.pl

 

---- artykuł sponsorowany ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie