UWAGA!

Naukowcy o kondycji człowieka

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej 22 przy ul. Lotniczej 2 w poniedziałek 22 maja rozpocznie się II Ogólnopolska Konferencja „Człowiek u progu trzeciego Tysiąclecia. Zagrożenia i wyzwania”. Konferencja potrwa dwa dni.

To druga edycja konferencji. Jest ona organizowana co dwa lata, po każdej edycji nakładem EUH-E ukazuje się książka, która stanowi referatów z konferencji.
     Konferencję otworzą w poniedziałek o godz. 10 rektor EUH-E dr Magdalena Dubiella-Polakowska i dziekan Wydziału Pedagogiki tej uczelni prof. Mieczysław Plopa. Pierwszego dnia z referatami wystąpią: prof. Jerzy Brzeziński z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - Nauki społeczne: standardy kształcenia uniwersyteckiego a wymagania praktyki społecznej; gen dyw. dr Ryszard Sorokosz, dowódca 16 PDZ - Działania militarne na rzecz wsparcia pokoju; prof. Krzysztof Kalka z EUH-E - Czy miłość jest wartością we współczesnym świecie dylematów?; prof. Andrzej Straszak z EUH-E - Człowiek w pierwszym stuleciu trzeciego tysiąclecia w perspektywie nauk cybernetycznych, informatycznych i systemowych; prof. Teresa Rostowska z Uniwersytetu Gdańskiego - Komunikacja w rodzinie jako uwarunkowanie jakości życia; prof. Diane Allaire z Uniwersytetu w Montrealu - Skomplikowane przeżywanie żałoby i psychoterapia interpersonalna; dr Jacek Perliński z EUH-E - Perspektywy i zagrożenia najnowszych odkryć medycznych w zakresie modelowania genetycznego człowieka na progu trzeciego tysiąclecia; prof. Gabriela Chojnacka-Szawłowska z Uniwersytetu Gdańskiego - Zwlekanie z badaniem diagnostycznym jako mechanizm ucieczki przed zagrożeniem.
     We wtorek drugi dzień konferencji rozpocznie się o godz. 9. Wystąpią: prof. Adam Biela z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - Praca w Polsce dla polskiej młodzieży: kontekst psychospołeczny i ekonomiczny; prof. Bogdan Pietrulewicz z Uniwersytetu w Quebec w Kanadzie - Podejście systemowe w rozwiązywaniu problemów psychologicznych; prof. Bolesław Niemierko z EUH-E - Ile technologii w dydaktyce?; prof. Krystyna Marzec-Holka z EUH-E – Elbląg - Determinanty środowiskowo-edukacyjne prób i zamachów samobójczych młodzieży; prof. Rostowski z Uniwersytetu Gdańskiego - Style przywództwa jako wyzwanie przyszłości; prof. Miron Kłusak z Uniwersytetu Gdańskiego - Obywatel w państwie demokratycznym - refleksje politologa; prof. Cezary Obracht-Prondzyński z Uniwersytetu Gdańskiego - Ubi bene, ibi patria, czyli o współczesnym człowieku poszukującym dobrego miejsca do życia.
     O godz. 12.45 rozpoczną się trzy sympozja tematyczne: „Zdrowie współczesnego człowieka: dylematy i wyzwania”; „Edukacja, wychowanie i wspomaganie rozwoju człowieka: dylematy i wyzwania” oraz „Jakość życia w kontekście pracy: dylematy i wyzwania”.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jest ona organizowana co dwa lata, po każdej edycji nakładem EUH-E ukazuje się książka, która stanowi referatów z konferencji. Chba miało byc zbiór referatów z konferencji Szanowna redakcjo, lub stanowi referat z konferencji. Albo ja nie wiem? Co koles redagujacy mial na mysli? SPAWANIE?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Legalize(2006-05-19)
Reklama