UWAGA!

Nie jest nielegalnie, ale pasy i tak się pojawią

 Elbląg, Pasów nie ma, ale urzędnicy chcą, żeby się tu pojawiły
Pasów nie ma, ale urzędnicy chcą, żeby się tu pojawiły (fot. WS)

- Zapomniano o osobach, które w momencie, gdy wysiądą z tramwaju będą musiały przechodzić przez ulicę Browarną na przykład w stronę ul. Różanej. Otóż będą one przechodzić ul. Browarną nielegalnie, bo wykonawca prac zapomniał o przejściu dla pieszych, od przystanku w kierunku Ogólnej - stwierdził jeden z naszych Czytelników, który uważa, że przejście dla pieszych, tuż obok przystanku, musi być. Urzędnicy tłumaczą, że nikt o niczym nie zapomniał, ale dla większego bezpieczeństwa chcą domalować pasy na jezdni, jeśli tylko zgodzi się na to projektant.

- Na odcinku ul. Browarnej pomiędzy ul. Jaśminową a Różaną zaprojektowano dwa przejścia dla pieszych, przy skrzyżowaniach ul. Browarnej z tymi ulicami. Brak przejścia na wysokości peronu tramwajowego wynika z faktu, że  na tym odcinku nie ma wyznaczonych ciągów pieszych rozprowadzających ruch od i do ul. Browarnej - tłumaczy Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg i dodaje, że na przeciwko znajdują się garaże, więc nie są to "obiekty generujące ruch pieszych".
       Co ciekawe ci, którzy przejdą tuż za przystankiem zrobią to legalnie. W prawie o ruchu drogowym jest zapis, że można to zrobić pod warunkiem, że nie utrudnia się ruchu, a także wtedy, gdy odległość do najbliższego przejścia jest większa niż 100 metrów. Według urzędników właśnie tak jest w tym miejscu.
       Mimo to Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg, który właśnie jest w trakcie odbiorów drogowych, chce namalować pasy, obniżyć krawężniki i postawić znak.  Po co? Po to, żeby mimo wszystko było bezpieczniej. Pomysł czeka na zgodę projektanta.
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A jak pan projektant się nei zgodzi to ludzie będą zap. .. ać na zawadę żeby przejść przez jezdnię bo logika nie istnieje w tym mieście istnieje zgoda jakiegoś pana. Chore to
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  2
  preczZpreczem(2014-09-15)
 • Może i zgodnie z przepisami ale wtedy odpowiedzialność za bezpieczne przejście spada w całości na pieszego.
 • Jeżeli pieszy przechodzi przez jezdnię aby wsiąść do autobusu/tramwaju to kierowca ma obowiązek zatrzymać się tak, tak samo jest z posiadaniem, pod warunkiem, że jest odpowiednie oznakowanie pionowe
 • Projektant decyduje o takich sprawach ? Może ktoś kto ma pojęcie o ruchu drogowym. Taki absurd był : wyjazd ze Statoil w lewo w Fabryczną. Zakazu skrętu w lewo nie ma więc jadę. I okazuje się że muszę przejechać po zebrze - obszar wyłaczony z ruchu.
 • Tu kierowcy nie mają obowiązku się zatrzymywać, bo jezdnię od przystanku oddziela barierka.
 • Trzeba będzie postawić sygnalizator i to najlepiej z przyciskiem żeby sobie mógł lud spracowany i zmęczony sam światełko na zielone zmienić albo wybudować tunel a najlepiej tunel i kładkę !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  UbessA'la(2014-09-15)
 • Jednym słowem z tych remontów jest jedna korzyść, że nie ma dziur w asfalcie.
 • To samo jest z wyjazdem z Królewieckiej przy skręcie w Nowowiejską. Chcesz mieć stłuczkę nie ze swojej winy wystarczy ominąc powierzchnię wyłączoną z ruchu. Z resztą widać , że kierowcy jeżdzą zapobiegawczo , bo owa powierzchnia jest już dość wytarta.
 • dziur nie ma, ale są studzienki - żadna różnica. ..
 • Te tłumaczenie jest beznadziejne. Nowa droga i nie trzeba pasów bo kolejne są dalej niż 100 m. Można sobie przechodzić! Ludzie? Z tych nerwów muszę ja kilka swoich uwag i zdjęć zamieścić bo patologii jest od liku, żeby Wilk nie mówił że to Nowaczyk nie dopilnował inwestycji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  obserwator56(2014-09-15)
 • Peron tramwajowy?
 • Przecieź przejścia są 20 metrów w lewo i prawo !!! Hrabiostwo by chciało jeszcze przystanek mieć pod mieszkaniem ? Przejścia są wykonane wzorowo !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  mieszkaniec Róźanej !(2014-09-15)
Reklama