UWAGA!

Nie ma robotników na Robotniczej

 
Elbląg, Na Robotniczej bez zmian...
Na Robotniczej bez zmian... (fot. WS)

Od czterech miesięcy trwają remonty elbląskich ulic. Utrudnienia z nimi związane zarówno dla pieszych jak i kierowców są ogromne. Ale nie wszędzie prace przebiegają tak sprawnie i szybko jakbyśmy tego oczekiwali.

Od początku przebudowy ulicy Robotniczej, na odcinku między Królewiecką a Teatralną trudno było spotkać tam robotników drogowych, a tym bardziej jakąś maszynę. Na rozkopanej ulicy z reguły nie widać żywego budowlanego ducha, za to na pozostawionym do ruchu pasie korek często sięga do I LO. Trudno się więc dziwić, że nasi Czytelnicy pytają o co tu chodzi, po co zamknięto jeden pas tej ruchliwej ulicy skoro i tak miesiącami się tam praktycznie nic nie dzieje?! Wszyscy doskonale pamiętamy, że jak ktoś chce, to w zbliżonym czasie można oddać do użytku dwadzieścia kilometrów autostrady. Na to pytanie udało nam się uzyskać z Biura Prasowego Urzędu Miasta następującą odpowiedź:
       "W ulicy Robotniczej zostało wykonane uzbrojenie podziemne z wyjątkiem kanalizacji sanitarnej. W trakcie prac przy wykonywaniu tej kanalizacji, ale na odcinku ul. Pocztowej stwierdzono, że jej stan umożliwia jej dalsze sprawne funkcjonowanie. Przebudowa na odcinku ul. Pocztowej została więc wykonana tak aby kanalizacja nie kolidowała z projektowanym układem drogowym. Z uwagi na niewielki zakres stanowiący kolizję tej kanalizacji z drogą w obrębie ul. Robotniczej oraz prawdopodobieństwo dobrego stanu kanalizacji w ul. Robotniczej pojawiła się koncepcja renowacji istniejącego kanału zamiast budowy nowego. Pozwoliło by to zaoszczędzić Zamawiającemu znaczną kwotę oraz czas przeznaczony na realizację inwestycji. Dlatego w tej chwili dobiegają końca specjalistyczne badania, które pozwolą odpowiedzieć, czy istniejący kanał sanitarny nadaje się do renowacji. Jeśli tak to od września zostanie zamknięty jeden tor tramwajowy i ruszą dalsze prace na tym odcinku, które potrwają do końca października."
       Jako laicy budowlani zastanawiamy się czy aby wykonać te "specjalistyczne badania" w podziemnych kanałach trzeba było najpierw zerwać asfalt i wyłączyć na kilka miesięcy ten odcinek ulicy z ruchu? No cóż, na to pytanie znacznie prędzej odpowiedzą nam zapewne nasi Czytelnicy.
       Elbląskim kierowcom pozostaje czekać na dalszy rozwój wypadków. Wiadomo już, że na odcinku ul. Pocztowej, w miejscu gdzie odkryto fragmenty średniowiecznych murów prace spowolnią w związku z koniecznością przeprowadzenia tam badań archeologicznych. Zakończenie całej inwestycji związanej z przebudowami i remontami elbląskich ulic przewidziano na koniec 2013 r.  Nie tracimy nadziei, że w przeciwieństwie do słynnych już kładek na rzece Elbląg ta przebudowa dróg w granicach miasta nie będzie się ciągnąć w nieskończoność.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nie ma jak to siedzenie na 4 literach, nic nie robienie a w wyniku tego szukanie dziury w calym. .. maskara polak to potrafi
 • kolejne mydlenie oczu Elblążanom. Panie Nowaczyk, gdzie jest kasa na drogę 503,któą zapewniłeś Pan będąc jeszcze w sejmiku wojewódzkim?. Brak kasy powoduje to co widzimy.
 • panie Witoldzie to jest cyrk i zadne artykuly tego nie zmienia po prostu nie ma pieniedzy i przedluzaja ze niby tak ma byc a mieszkancow maja w d. .. e przyklad to mosty na bulwarze i projekty za lapowki ktore teraz sie nie sprawdzaja i pompuja kase podatnikow w prywatne rece za wspomniane lapowki TO WIDAC JAK NA DLONI ale wszystko jest w porzadku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szef osiedla(2012-07-31)
 • czy to prawda ze ul. Grunwaldzką pierwszy tramwaj na nowo zacznie kursować nie wcześniej niż w roku 2014?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Olek_Wygraj(2012-07-31)
 • zalosne tlumaczenia nieudacznikow z PO. jak sie nie placi, to prace stoja - to chyba proste? bo przeciez jesli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase
 • Czemu zawsze musi być tak samo przy państwowych inwestycjach, że ledwie zaczną i już przerywają. Jak to w końcu jest panie Nowaczyk. Zrobiono projekt, wyłoniono wykonawcę i to wszystko przy pustej kasie ? Za jakie grzechy przyszło nam żyć w tym popapranym i skorumpowanym kraju. :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ambroży(2012-07-31)
 • paraliż dróg w Elblągu wykończy resztki budżetu i gospodarki miasta zobacz co będzie in.reuters.com
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rancho(2012-07-31)
 • Oczywiście że chodzi o kasę. Miasto nie płaci to firmy nie budują. A pi. .. li się ludziom że budowlańce leniwe albo że odkrycie archeologiczne albo że cuda na kiju na dnie i most nie może powstać bez rocznego opóźnienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  a głupiemu radość(2012-08-01)
 • Największa piaskownica w centrum miasta a może rozegrać tam turniej piłki plażowej hahahaha. Panie prezydencie czekamy na pomysły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krótka piłka(2012-08-01)
 • -proste, ze jak nowaczyk nie placi to i roboty stoja. zobaczcie jak przebiega zakonczenie przebudowy ul. Lotniczej. on tylko potrafi sie ironicznie usmiechac na zdjeciach-. WSTYD.
 • Codziennie przechodzę koło' pracujących " na elbląskich ulicach i krew mnie zalewa, należy wprowadzić stały monitoring, bo inaczej będzie naprawdę żle !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr z Elbląga(2012-08-01)
 • Oj następny będzie miał co poprawiać.
Reklama