UWAGA!

(Nie)podzielne komisje

Jednym z punktów programu czwartkowej sesji Rady Miejskiej jest powołanie Komisji Rewizyjnej oraz komisji stałych Rady Miejskiej. Radni mają wybrać ze swego grona członków komisji, a także ich przewodniczących i zastępców. Do dziś klub Lewicy i Demokratów oraz koalicjanci z PiS i PO nie doszli do porozumienia.

Po zaprezentowaniu przez obie strony propozycji nie uzgodniono podziału miejsc. Żaden z przewodniczących klubów radnych nie chce na tym etapie dyskusji udzielić informacji o szczegółach negocjacji.
     - Nie są to łatwe rozmowy, ale wierzymy w sensowne rozstrzygnięcie dla dobra miasta - mówią wyjątkowo zgodnie Jerzy Wilk (PiS), Jerzy Wcisła (PO) i Marek Gliszczyński (LiD).
     Przedmiotem sporu jest nie tyle ilość komisji „do wzięcia”, ile ich ranga i znaczenie w podejmowaniu decyzji strategicznych dla Elbląga - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.
     Ostateczne decyzje powinny zapaść w środę, kiedy to jeszcze raz zbiorą się przewodniczący klubów radnych.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • jednym z głównym punktów tej sesji ma być uchwała ustalająca wysokość wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta. Ile według mieszkańców Elbląga powinnien zarabiać Prezydent Henryk Słonina? Proszę o propozycje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POirytowany(2006-12-12)
 • będzie zarabiał ok. 12.500 zł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2006-12-13)
 • jeszcze ważniejsze dla budżetu miasta będzie powołanie TRZECH wiceprezydentów i sekretarza miasta, bo razem z szefem to same ich wynagrodzenia będą nas kosztowały ponad 50.000 zł miesięcznie. Tania gmina ?. Na rybkę podaję nazwisko I wiceprezydenta - Witold Wróblewski. Proszę o kolejne nazwiska Wice i Sekretarza Miasta. Nagrodą będzie możliwość udziału w sesji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2006-12-13)
 • Czas skończyć z uległością opozycji. Juz tyle lat współpraca opozycji dla dobra miasta nie przynosi efektów w postaci przejęcia władzy. Twardym trzeba byc nie miekkim.
 • Następny v-ce prezydent - Lucyna Szmurło. Kto wie za jakie zasługi ?. Ja wiem. !!!
Reklama