UWAGA!

(Nie)proszony gość

 Elbląg, (Nie)proszony gość
fot. nadesłana

Dzięki czujności funkcjonariuszy Straży Granicznej z Braniewa obywatel Afganistanu, noszący się z zamiarem nielegalnej migracji, nie przekroczy granicy Strefy Schengen.

Dwa tygodnie temu strażnicy graniczni otrzymali informację o przyjeździe do Polski obywatela Afganistanu. Oficjalnie mężczyzna przyjeżdżał na zaproszenie i w odwiedziny do jednej z mieszkanek okolic Braniewa. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić wiarygodność celu wjazdu Afgańczyka. Okazało się, że tak naprawdę obywatel Afganistanu przez Polskę chciał nielegalnie przedostać się do Niemiec, gdzie miał znajomych i obiecaną pracę.
       Funkcjonariuszy natychmiast skontaktowali się z Ambasadą RP w Kabulu i przekazali uzyskane informacje. Mężczyźnie odmówiono wydania wizy. Ponadto dane osobowe niedoszłego podróżnego, umieszczono w bazie Systemu Informacji Schengen, co na długo zablokuje wjazd mężczyzny do krajów Wspólnoty Europejskiej.
      
      
      
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brawo Wilk, kolejny plus w mądrym i spokojnym zarządzaniu
 • A co ma do tego Wolf ?
 • Masakra jak wy traktujecie ludzi. Tak samo traktują nas w Londynie po słowach Camerona. My jesteśmy oprawcami w Afganistanie więc temu Panu nalezalo pomóc jako inwalidzie wojennemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  15
  mrówkagrzechotki(2014-01-31)
 • do (mrówkagrzechotki) Ty umiesz myśleć ! może i Ty byś wpuścił takiego araba, natomiast ja mogę po takiej akcji spać spokojnie że bomba nie wybuchnie mi pod nogami ! może sam jesteś arabem i dlatego się buntujesz :D
 • Brawo Pogranicznicy !!! Potencjalne zagrożenie " BUM" " BUM" w Elblągu i gdziekolwiek w Europie zostało oddalone. Tutaj przyjmujemy ewentualnie charty afgańskie. ..
 • Chłop chciał uciec od wojny i prześladowań a tu pognali go z powrotem. Mam nadzieje że jak na Polske znowu napadną ruskie czy ktokolwiek, rodziny i służbiści z SG będą mieli zakaz przekraczania granicy w celu ucieczki od wojny ze swojego kraju. Tego im życzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  8
  EmigrantON(2014-01-31)
 • ' ' brawo Wilk, kolejny plus w mądrym i spokojnym zarządzaniu" to jakiś BOT pisze ?? cały czas te komentarze przy artykułach nawet daje plusa WILKOWI przy artykule o kolesiu co chciał się podpalić w UM Elbląg. Toż to jakiś auto-koment jest :D
 • Akcja niesamowita będą awanse premie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Dawid2240(2014-02-03)
Reklama