UWAGA!

Nie żyje Monika Skotnicka, pogrzeb w piątek

 Elbląg, Monika Skotnicka miała 76 lat
Monika Skotnicka miała 76 lat (Fot. Dorota Wcisła)

Zmarła Monika Skotnicka, doświadczona dziennikarka, redaktorka i redaktor naczelna kilku tytułów elbląskiej prasy. Miała 76 lat...

Monika Skotnicka urodziła się w Elblągu w 1946 r., była absolwentką I LO i filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Przez 20 pierwszych lat swojej zawodowej kariery pracowała jako nauczycielka, pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiała w 1972 roku, publikując w „Głosie Elbląga". W 1985 roku, jak sama o sobie pisała w publikacji „Who is who w Elblągu” (wydanej przez Dorotę i Jerzego Wcisłów), porzuciła oświatę na rzecz dziennikarstwa.

Jak podaje „Słownik dziennikarzy i publicystów Pomorza 1945-2005”, Monika Skotnicka była następnie publicystką „Wiadomości Elbląskich” (1984-1990), kierownikiem oddziału „Głosu Wybrzeża/Głosu Elbląga” (1991-1996 oraz 1999-2005), redaktor naczelną „Nowego Głosu Elbląga” (1996-1999). W 2005 roku założyła bezpłatny tygodnik „Extra Elbląg”, który ukazywał się kilka lat.

W 1999 roku została laureatką Nagrody Prezydenta Elbląga. Miała na swoim koncie również ogólnopolską nagrodę dziennikarską OPZZ (1988) i I nagrodę w konkursie na reportaż „Żołnierska to rzecz”, organizowanym przez Pomorski Związek Wojskowy (1989 r.). Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi (1985), była członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Pod swoimi artykułami podpisywała się skrótem "skot.".

Monika Skotnicka zmarła w szpitalu po długiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od mszy w kościele przy ul. Rawskiej (godz. 9), następnie Monika Skotnicka spocznie na cmentarzu Dębica (stara część).

Monika Skotnicka odbiera Nagrodę Prezydenta Elbląga od Henryka Słoniny. Rok 1999. Autorem zdjęcia jest Henryk Myśliński.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama