UWAGA!

Niebezpieczny relikt II wojny światowej

 Elbląg, Niebezpieczny relikt II wojny światowej
fot. nadesłana

Policjanci z Elbląga zabezpieczali dziś miejsce znalezienia pocisku armatniego, kaliber 203 mm pochodzący z czasów II wojny światowej. Policję zaalarmował operator koparki, który nad Kanałem Jagiellońskim wykonywał prace ziemne. Niebezpieczne znalezisko zabrali braniewscy saperzy. Zostanie zneutralizowane na poligonie.

Dzisiaj około godz. 7 elbląscy policjanci zostali powiadomieni o niewybuchu w okolicach miejscowości Nowakowo. Znalazł go operator koparki, który wykonywał prace ziemne nad Kanałem Jagiellońskim. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli znalezisko. Okazało się, że to radziecki pocisk do armaty samobieżnej o kalibrze 203 mm. Ten relikt II WŚ jest niezwykle niebezpieczny, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu go z ziemi), gwałtownego przemieszczenia (rzucania, układania) może detonować. Pocisk zabrali braniewscy saperzy, którzy zdetonują go na poligonie.
      
       Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym Policję wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Duza juz. Ale takim strasznym auten za Chiny nie wsiadlbym za kierownice tego chyba honkera, ,Jak tak bomba by wypier. .. .. to masakra, Powinni miec jakies przyczepy na dluzszym zaczepie a nie jechac tarpanem a za plecami taka bomba, Dobre przyczepy opancerzone i tyle. A bomb to jest w lasach mnogo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    saperka(2014-09-24)
Reklama