UWAGA!

Niebieska akademia

 
Elbląg, Dziś awansowało wielu policjantów
Dziś awansowało wielu policjantów (fot. Witold Sadowski)

Ponad 190 policjantów i pracowników cywilnych elbląskiej komendy otrzymało dziś (22 lipca) awanse oraz nagrody i odznaczenia – państwowe i resortowe. Uroczysta akademia odbyła się w kinie Światowid (zobacz zdjęcia), a już w niedzielę policjanci zapraszają do wspólnej zabawy mieszkańców. Na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się festyn, podczas którego będzie można obejrzeć policyjne pojazdy, będą pokazy wodne, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

95 lat temu Sejm RP uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości. Dziś (22 lipca) świętują elbląscy funkcjonariusze oraz pracownicy Policji. Świętują również 15-lecie istnienia swojej komendy. Uroczysta akademia odbyła się w kinie Światowid.
       - Zdecydowana większość społeczeństwa ocenia naszą służbę pozytywnie, a my nie ustaniemy w działaniach, by jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Elbląga i powiatu elbląskiego - mówił insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu i podkreślał duże wsparcie, jakie Policja otrzymuje od samorządowców oraz innych służb. I podziękował, także swoim pracownikom. W tym roku 191 policjantów oraz cywilów otrzymało awanse i odznaczenia. - To powód do dumy i docenienie wkładu w wykonywaną pracę - zaznaczył insp. Marek Osik.
       Wśród awansowanych znalazł się - teraz już - mł. insp. Robert Muraszko, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. W służbie od 1997 r., a od kilku lat wiceszef elbląskich policjantów. Podkreślano m.in. jego duży wkład w inicjowanie i realizowanie programów prewencyjnych, a także pomysł rowerowych patroli.

  Elbląg, A wśród nich mł. insp. Robert Muraszko, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu
A wśród nich mł. insp. Robert Muraszko, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu (fot. WS)


       Z policjantami świętowali dziś przedstawiciele samorządu, m.in. Jerzy Wilk, prezydent Elbląga, Sławomir Jezierski, starosta elbląski, Grażyna Kluge, wicewojewoda warmińsko-mazurski oraz Jacek Protas, marszałek województwa. Na sali obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych oraz innych środowisk.
       A już w najbliższą niedzielę (27 lipca) o godz. 11.30 w katedrze św. Mikołaja odprawiona zostanie msza święta w intencji policjantów i ich rodzin. Następnie o godz. 14.30 w Ratuszu Staromiejskim policjanci będą czytać najmłodszym, a o godz. 15 zapraszają wszystkich na festyn, który odbędzie się na Bulwarze Zygmunta Augusta. Każdy, kto choć przez chwilę marzył o tym, aby zostać stróżem prawa z pewnością nie powinien ominąć tego wydarzenia. W programie imprezy: możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii na zabytkowym krześle sygnalitycznym, pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Policji i innych służb mundurowych, a także pokaz broni kolekcjonerskiej. Swoje kompetencje zaprezentują przewodnicy psów służbowych. Dla najmłodszych przygotowany zostanie tor rowerowy z przeszkodami oraz gry i konkursy z nagrodami. Zabawa potrwa do godz. 18.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama