UWAGA!

Nieproszony gość w ośrodku Fala

 Elbląg, Nieproszony gość w ośrodku Fala
fot. Straż Miejska

Coraz częściej w naszym mieście można spotkać dzikie zwierzęta. To wymusza podejmowanie interwencji przez strażników miejskich. Nietypową interwencję podjął wczoraj (3 lutego) na terenie ośrodka "Fala" przy ul. Stawidłowej eko-patrol straży miejskiej.

Młody dzik dostał się na teren ośrodka wpław, przez zbiornik wodny, następnie próbował szukać schronienia u mieszkańców ul. Stawidłowej, następnie udał się na ul. Freta. Tam nie odpowiadał mu jednak tłum gapiów, próbował więc schować się na terenie otwartego ogródka.

Strażnicy zablokowali mu przejście, jednak dzik przemieścił się pod placówkę Straży Granicznej, gdzie zbadał go lekarz weterynarii. Następnie strażnicy eskortowali dzika w bezpieczne miejsce, stanowiące jego naturalne środowisko.

W związku z coraz to częstszymi odwiedzinami naszych leśnych przyjaciół w mieście bardzo prosimy, by w takich przypadkach trzymać się jak najdalej od zwierzęcia i możliwe jak najszybciej przekazać informację służbom bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jerzy Gudziński, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama