UWAGA!

Niezapomniana noc w krzyżackiej twierdzy

Elbląg, Niezapomniana noc w krzyżackiej twierdzy
fot. www.malbork.pl

23 maja (piątek), już po raz czwarty, Muzeum Zamkowe w Malborku otworzy bramy średniowiecznej twierdzy z okazji Europejskiej Nocy Muzeów.

W tym roku muzealnicy z Malborka zapraszają na nocne zwiedzanie zamku oraz dwa koncerty z udziałem światowej sławy gwiazd. Wystąpi bowiem chór Madrigal de Brasilia oraz Ray Wilson – od 1997 r. wokalista grupy Genesis.
     Na tę wyjątkową noc organizatorzy przygotowali pamiątkowy limitowany żeton na podstawie, którego będzie można odbyć wędrówkę po zamku. Żeton będzie można nabyć w kasie zamkowej już od 15 maja za symboliczną kwotę 3 zł.
     
     Program Nocy na Zamku w Malborku
     godz. 20 - 21 - Karwan na Przedzamczu - Koncert chóru Madrigal de Brasilia pod artystycznym kierownictwem Edera Camuzisa, który w repertuarze ma m.in. literaturę wokalną wszystkich okresów muzyki zachodniej oraz utwory kultury brazylijskiej. Koncert organizowany jest przez Miejski Dom Kultury.
     godz. 21.30 – 23 - Nocne zwiedzanie zamku - zwiedzanie będzie przebiegać w 50-osobowych grupach zorganizowanych prowadzonych przez zamkowych przewodników.
     godz. 23 - Międzymurze zachodnie (wejście od strony Kościoła św. Jana) Koncert Raya Wilsona, jednego z najlepszych wokalistów i autorów rockowych świata. Artysta swoją klasę potwierdził współpracą z legendarnym zespołem Genesis, kiedy to w 1997 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa.
     
     Rezerwację przewodnika dla obcojęzycznych grup zorganizowanych należy zgłaszać do 21 maja w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Widzę że ranga cyklicznej imprezy wzrasta. Brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-05-07)
 • A co w Elblągu w tym roku - nic ? Dlaczego jeszcze nie ma informacji jest już 7 maja a noc muzeów w całej europie (z wyjątkiem Malborka jak widać) odbywa się 17go maja. Czy Elbląg też chce noc muzeów zrobić we własnym terminie.
 • W dniu 17 maja w elblaskim Muzeum równiez, tak jak na całym swiecie, odbędzie się Noc Muzeów. Ponownie elbląskie Muzeum uzyskało dofinansowanie na to wydarzenie z Ministerstwa Kultury. Mnóstwo nowych atrakcji, włączona do działań Galeria EL. .. bedzie się działo. Szczególy w następnym tygodniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr Adamczyk(2008-05-07)
 • Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest "Museums: agents of social change and development". Temat zaproponowany przez ICOM - icom. museum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr Adamczyk(2008-05-07)
 • Malbork ma zamek, a my Piekarczyka i piękne okolice, których nie umie się promować
 • Bo Elbląg ma dobrze opłacany wydział "promocji", którego nikt nie rozlicza - więc pracownicy interesują się tylko swoimi pensjami a nie promocją miasta.
 • czyżby w Elblągu brakowało zdolnych ludzi z pomysłami na stanowisko szefa promocji ?
 • Na szcęście Muzeum pracuje! Wspaniała Dyrektor i cala ekipa. Ciekawe czy są doceniani finansowo, przecież to ludzie z dużą wiedzą i doświadczeniem.
 • A naszego Muzeum to naprawde nie ma co się wstydzi. W niektórych przypadkach działają lepiej niz taki Malbork (edukacjia) - brak kasy a efekty lepsze. Oczywiście ciekawe czy są odpowiednio doceniani przez nasze władze, jak ktoś wczesniej zauwazył. Moje dziecko było na lekcji dzisiaj w chacie wikińskiej i wróciło zachwycooone! Tak trzymac! pozdrowienia dla pana bursztyna, pani "od garnków" i pani tkaczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Skiner(2008-05-07)
 • Pracownicy MAH to twardzi, oddani ludzie, zimą pracują w pomieszczeniach o temperaturze powitrza 10 C, płace zapewne 2 x niż średnia krajowa, ale to przecierz fanatycy swojej profesji - co cynicznie wykorzystują ich szefowie z ul. Łączności, dobrze widząc że taki przyjdzie pracować nawet jakby dostał na waciki raz na miesiąc. Trochę pewnie przesadzam z zarobkami, niewiem jakie są tam realia, ale myślę że się jednak grubo się nie mylę. Sytuacja tej instytucji jest pewnie analogiczna do dyskutowanej sytuacji Biblioteki, dobrze robiona strona promocyjno-edukacyjna, dzięki dobremu zespołowi i kasie z funduszy opracyjnych, pytanie pozostaje jednak tak jak i do biblioteki czy głównym zadaniem owych jest edukowanie i dostarcznie wartościowej rozrywki, czy jednak gromadzenie i udostępnianie zbiorów, co wydaje się w ostatnich latach zeszło na plan dalszy.
 • No i są ludzie z dużą wiedzą, świetnie wykształceni, ze znajomością języków i pracują pewnie za grosze, a inni często bez wiedzy, a z łokciami puszą się i zajmują intratne stanowiska, czemu tak jest ciągle w tym naszym kraju?
 • Malbork inwestuje w turystykę i świetnie wykorzystuje swój potencjał
Reklama