UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowaczyk szefem związku gmin euroregionu

Elbląg, Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk został przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk
Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk został przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk (fot. AD)

Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk został przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk, zdecydowali o tym w piątek (25 marca) reprezentanci gmin należących do Stowarzyszenia.

– To dla mnie wielki zaszczyt i jednocześnie duża odpowiedzialność – powiedział po wyborze Grzegorz Nowaczyk. – Euroregion Bałtyk to niezwykle istotne forum wymiany doświadczeń, co ważne – międzynarodowych. Pozwala spojrzeć z innej perspektywy na sukcesy i problemy naszego miasta, a także innych regionów.
       Członkami Euroregionu Bałtyk jest ponad 70 gmin z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego oraz regionów z państw nadbałtyckich. Celem stowarzyszenia powstałego w 1998 roku jest rozwiązywanie problemów dotyczących rozwoju regionu oraz wspieranie współpracy transgranicznej. Jest jedną z największych tego typu organizacji w Europie.
       – Spectrum zainteresowań członków stowarzyszenia jest szerokie, począwszy od transferu nowoczesnych technologii, szkoleń, walki z bezrobociem, po rozwój infrastruktury drogowej. W obszarze zainteresowań są również projekty „people to people”, których beneficjentami są szkoły, stowarzyszenia, młodzież… – dodał Grzegorz Nowaczyk.
       Euroregion Bałtyk ma charakter samorządowo-rządowy. W jego pracach uczestniczą przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Od 2004 roku decyzją Rady Euroregionu Stały Międzynarodowy Sekretariat Euroregionu działa w strukturze Sekretariatu polskiego w Elblągu. Już wkrótce zmieni siedzibę, przeprowadzi się bowiem do Ratusza Staromiejskiego.
      
      
Anna Kleina, rzecznik Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To dzieki temu bedziemy mieli tansze dzialki budowlane i mieszkania ? Przybedzie miejsc pracy tak zapowiadanych w kampanni wyborczej ? KONKRETY a nie markowanie dzialan - tym ze Nowaczyk zostal szefem związku gmin euroregionu nie zaplace czynszu !!!
 • anie prezydencie g. nowaczyku prosimy o konkrety, konkretne dziłania jakie ma podjąć Pana administracja na rzecz naszego miasta. Bo to co Pan robi teraz to tylko zwykłe propagandowe zabiegi nie mające z żadnego punktu widzenia specjalnego znaczenia oraz nie robienie niczego. Elbląg cały czas czeka na nowe miejsca pracy, inwestycje (ale te dokonane przez Pana a nie przez Pańskiego poprzednika) i zmiane na lepsze jaką nam wszystkim obiecano. .. a obiecano bardzo dużo. Jak będzie pan opierał swoją politykę na pozerstwie, propagandzie i bezcelowemu lansowaniu to Elbląg podziękuje panu za to. .. .. Tak szczerze im dłużej pan jest Prezydentem to tym większe prawdopodobieństwo że wróci Prezydent Henryk Słonina. .. a wróci napewno.
 • A moim zdaniem Stowarzyszenie Gmin Euregionu Bałtyk którego szefem został pan Nowaczyk i Stowarzyszenie Miast Euregionu Bałtyk którego szefem jest pan Protas to dwie całkowicie niepotrzebne organizacje wysysajace publiczne pieniądze bez najmniejszego pożytku dla sponsorów tych organizacji czyli podatników.
 • bla bla bla czekamy na koniec kadencji
 • No gratuluje Panom i Paniom krytykantom - minęły trzy miesiące a wy już wszystko osądziliście. To Ja powiem tak. Załóżmy, że podejmujecie się dzieła. Mówicie, że potrzebujecie na to 4 lat. Zaczynacie przygotowania do wykonania dzieła. Ale po trzech miesiącach przychodzi zleceniodawca i zaczyna wam jęczeć, że nic nie robicie, że wszystko jest do d. .. A dostaliście na to 4 lata. Fajnie? A teraz już poważnie - to, że Nowaczyk został szefem Eurergionu to wzmocnienie pozycji Elbląga w naszym regionie. Czyli Nowaczyk realizuje to, co zapowiadał w swoim programie wyborczym. Wszystko więc idzie w dobrym kierunku, oczywiście przeciwnicy prezydenta nawet z igły zrobia widły. Jednak zwykli elblążanie, jak z nimi porozmawiacie, widzą, że Nowaczyk robi wiele dla miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anna W.(2011-03-28)
 • a jednocześnie ten sam Nowaczyk wyrzucił biuro Euroregionu z Kamieniczek Elblaskich. Powinni mu dać żółtą kartkę a nie stanowisko. Chyba, ze chodzi o to biuro w Ratuszu, że da tak jak to obiecał wcześniej Słonina. Ale i tak to są sukcesy nie Nowaczyka tylko poprzedników. Sam nic nie robi, tylko chce budować stadion. To jest chore.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2011-03-28)
 • coraz jasniej widzę, że efektow w tych 4 latach bedzie malo, tylko gadu, gadu, ale chcieliśmy zmienić Słoninę. może trzeba bylo wybrać Jerzego Wilka
 • A ja coraz wyraźniej widzę, że masz coś z głową albo oczami - jak nie widzisz efektów działań Nowaczyka; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sdadfsad(2011-03-28)
 • Mamy prezydenta, który jest wyśmienitym Pijarowcem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  palikotka(2011-03-28)
 • Nie chodzi mi o jakąkolwiek krytyke - ale chciałbym wiedzieć, jakie są konkretne decycje pana Prezydenta i w jakim horyzoncie czasowym będą efekty. Mineło 100 - a nawet więcej dni prezydenrury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niepodPiS(2011-03-28)
 • Te niedopis a jakie były efekty rządów słoniny przez 3 kadencje? czy ty jesteś normalna żeby oczekiwać cudu po 3 miesiącach? Tam jest taki bałagan i pustka w kasie, że niewiedza co maja zrobić!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niedojda(2011-03-28)
 • Na razie brak reklamy miasta, ciągle mało o nas słychać, brak materiałów, nieobecność na targach turystycznych w Berlinie - do pracy urzędnicy !
Reklama