UWAGA!

Nowe ekomariny na Mazurach

 
Elbląg, mazurskie jezioro ....
mazurskie jezioro .... Fot. magda (zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca)

Będzie więcej ekologicznych przystani żeglarskich na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Dzięki oszczędnościom kluczowy dla województwa warmińsko-mazurskiego program wzbogaci się o dwie nowe lokalizacje.

Inwestycje w gminie Pisz i Giżycko pochłoną ponad 4,4 mln zł. Zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu budowy nowych ekologicznych przystani żeglarskich z Regionalnego Programu Operacyjnego.
       – Mazury stają się coraz bardziej przyjazne żeglarzom. Pamiętać trzeba także o aspekcie środowiskowym, bowiem przystanie zostaną wyposażone w system odbioru i segregacji odpadów. Chęć przyciągnięcia nowych turystów łączy się w tym projekcie z troską o bezcenną mazurską przyrodę – komentuje marszałek Jacek Protas.
       Wsparcie finansowe uzyskało przedsiębiorstwo Torino sp. z o.o, które zbuduje przystań w miejscowości Imionek (gmina Pisz) przy Kanale Jeglińskim. Podobny obiekt sfinansuje firma Arna sp. z o.o. Ekomarina stanie w Grajwie (gmina Giżycko) przy wschodnim brzegu jeziora Niegocin. Łączna kwota dofinansowania przedsięwzięć to blisko 1,9 mln zł.
       Inwestycje będą obejmowały budowę budynków z pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi oraz punktami pierwszej pomocy. Powstaną pawilony sanitarne, toalety, pralnie oraz punkt opróżniania toalet chemicznych. Zakupione zostaną także urządzenia do odbioru nieczystości z jachtów.
       Wkrótce zawarte zostaną umowy wstępne dotyczące przygotowania inwestycji.
       Z programu pn. Budowa ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemem odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego korzystają nie tylko akweny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W ostatnich miesiącach otwarto m.in. ekomariny w Mrągowie nad jeziorem Czos oraz w Siemianach nad Jeziorakiem. Obecnie żeglarze mogą korzystać z pięciu przystani, a pięć kolejnych jest w trakcie budowy. Do końca 2013 r. na Warmii i Mazurach będzie aż trzynaście nowych ekomarin.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama