UWAGA!

Nowe mury na nowy rok

 Elbląg, Uczniowie Gimnazjum nr 2 zaczną rok szkolny w nowych murach
Uczniowie Gimnazjum nr 2 zaczną rok szkolny w nowych murach (fot. WS)

Już za kilka dni rozpocznie się rok szkolny, niektórzy zaczną go w zupełnie innym, bo odnowionym budynku. Kilka szkół przechodzi remont, spore zmiany szykują się w Gimnazjum nr 2 przy ul. Robotniczej oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych.

Jak zapewnia Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta miasta, wszystkie remonty i modernizacje placówek zakończą się przed rozpoczęciem roku szkolnego.
       - Zajęcia w Gimnazjum nr 2 będą odbywały sie w 18 odremontowanych gabinetach. Dyrektor placówki nie przewiduje z tego powodu większych utrudnień w organizacji roku szkolnego – wyjaśnia Monika Borzdyńska. - Nadal będzie trwał remont płyty boiska w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym oraz druga część modernizacji boiska sportowego przy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, tj. zadaszanie i budowa obiektu szatniowego.
       Natomiast w przypadku Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, szkole która podlega bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prace mają zakończyć się 31 sierpnia. Jedynie dwie sale – koncertowa i gimnastyczna – nie zostaną ukończone wraz z pierwszym dzwonkiem. Obie zostały zniszczone podczas pożaru na początku roku.
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A coz Borzdynska moze wiedziec o remoncie? Gimnazjum powinno byc jeszcze zamkniete, a uczniowie przeniesieni no chyba, ze remont w czasie zajec lekcyjnych ma byc dodatkowa atrakcja.
  • A czy jest ktoś odpowiedzialny za pożar w szkole muzycznej?
  • Pani Borzdynska oszczednie gospidaruje pani prawda...wystarczy spojrzec na ta budowe przy gimnazjum by wiedziec ze zakonczenie remintu najszybciej za 2-3 miesiace. Fizycznie jest to niemizliwe wczesniej bo zostalo raptem kilka dni. Trzeba brac odpowiedzialnisc za slowa, a nie plesc byle co byleby tylko mowic.
  • W sobotę idąc na rynek dostrzegłam na budowie przy Gim. nr 2 śpiących Panów robotników. Pod daszkiem, osłonięci od wiatru spali sobie spokojniutko. .. ..
  • Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
  • Heh, przeciez ktos sianko zgarnal za drętwy remont, potem pozar i trzeba robic od nowa. Sprawa dla prokuratury.
Reklama