UWAGA!

Nowe skrzyżowanie już od września

 
Elbląg, Nowe skrzyżowanie już od września
fot. ze strony UM Elbląg

Kończy się przebudowa skrzyżowania ulic Gen. Grota Roweckiego - 12 lutego - Armii Krajowej. Inwestycja realizowana była dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach projektu pn. Przebudowa skrzyżowania ulic Gen. Grota Roweckiego -12 Lutego w Elblągu.

Umowę na dofinansowanie inwestycji władze miasta podpisały z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego w sierpniu 2011 roku. Prace rozpoczęły się jesienią zeszłego roku i trwały nieprzerwanie (nie licząc przerwy zimowej).
      
       W ramach przedsięwzięcia:
       • przebudowano skrzyżowanie ulic Gen. Grota Roweckiego - 12 Lutego - Armii Krajowej,
       • przebudowano i zbudowano chodniki, ścieżki rowerowe i inne elementy wyposażenia systemu drogowego,
       • usunięto kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną,
       Nowe rozwiązania pozwolą zwiększyć przepustowość ruchu, a w przyszłości będzie można poprowadzić przez skrzyżowanie linię tramwajową.
      
       Dalej będą prowadzone prace polegające na przebudowie ulicy 12 Lutego w kierunku skrzyżowania ulic Nowowiejskiej - Teatralnej - Płk. Dąbka wraz z tym skrzyżowaniem. Przebudowa dalszego odcinka ulicy 12 Lutego finansowana jest w całości ze środków finansowych Miasta.
      
       Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Całkowite koszty projektu: 7.424.363,21 zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2.957.094,55 zł.
      
       Źródło: strona UM Elbląg
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no i fajnie. .. tylko dozoru brak!
 • A gdzie tory linii tramwajowych przez ul. 12 Lutego które miały być wybudowane. Żarty sobie robicie, wszystko wyremontowane i nadal obiecanki. Jednak szybkie odwołanie obecnego Prezydenta Elbląga to jedyny ratunek dla wszystkich. NATYCHMIAST!!!!!CIEKAWE za czyje pieniądze buduje olsztyn torowiska tramwajowe????
 • W przyszłości poprowadzi sie tory czyli za ile?????lat.
 • Spółka TE tonie w długach.
 • ten tramwaj to na chu potrzebny tam do szczescia, ale projekt tak rozpisany, to tak musi byc, bo miasto na kase poplynie. skrzyzowanie skoncza, a reszta dalej bedzie jednopasmowa i korki jak byly, tak beda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sexo_PFE(2012-08-29)
 • nie to żebym marudził, ale jakiś bardzo dużych zmian na tym skrzyżowaniu nie ma, tyle że będzie odnowiona nawierzchnia, chodniczki, trawniczki. .. chyba lepiej dla tego miasta by było gdy powstał za te pieniądze jakiś zakład pracy, a tak prawie 4,5 bańki poszło w asfalt. ..
 • Główne skrzyzowanie w centrum 120.000 miasta niczego sobie, tylko zabudowa wokół taka sama jak w 1970 roku. Może warto było zastanowić się nad dwupoziomowym skrzyzowaniem, jak proponowali niektórzy. Najważniejsze i z tego trzeba się cieszyć, że w końcu po latach ul. Swierczewskiego od Feniksu do I LO bedzie 4 pasmowa.
 • Biorąc pod uwagę ilość instalacji wymagających przełożenia prace przebiegają sprawnie i stosunkowo szybko. Nie rozumiem niecierpliwości komentatorów. Przecież nie od razu Elbląg zbudowano i w dwa miesiące tego nie da się przebudować. Ubolewam tylko że na Hitler Strasse niedługo znowu wróci hałaśliwy, niebezpieczny dla ludzi i samochodów tramwaj. Przecież mogło by to żelastwo przemieszczać się ul. Armii Krajowej koło czołgu a na ul. 1 Maja byłby przez cały rok sympatyczny, powiedzmy "pierwszomajowy piknik", taki swojski, słowiański, współczesny. Hero.
 • Dobrze, że pomnineli tory bo to był najgłupszy pomysł w tym mieście od początku jego istnienia.
 • A nie lepiej byłoby rondo zrobi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rondełko(2012-08-30)
 • Pominęli torowisko to za parę lat znów będą ryć.
 • Nic nie pominęli, uporają się z przewodami, rurami, asfaltem, zabiorą się za torowisko na 12 lutego. Z Zawady na dworzec będzie krótsza droga.
Reklama