UWAGA!

Nowi Komendanci PSG w Grzechotkach i Braniewie

 
Elbląg, Nowi Komendanci PSG w Grzechotkach i Braniewie
fot. nadesłana

Wczoraj (17 lutego) odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta Placówki Straży Granicznej w Braniewie i Grzechotkach.

Komendant w Grzechotkach płk SG Leszek Jakubowski pożegnał się ze współpracownikami odchodząc na emeryturę a jego obowiązki przejął ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz - dotychczasowy Komendant w PSG Braniewie, który z kolei przekazał stanowisko swojemu zastępcy kpt. SG Piotrowi Dąbrowskiemu.
       Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Wojciech Skowronek osobiście podziękował oficerom za dotychczasową współpracę i życzył dalszych sukcesów na nowych funkcjach. Świadkami uroczystości byli m. in. przedstawiciele lokalnych samorządów, służb współdziałających, a także współpracujących placówek oświatowych.
       Wczoraj podczas uroczystego apelu płk SG Leszek Jakubowski, po raz ostatni jako Komendant, przemówił do swoich najbliższych współpracowników – funkcjonariuszy z Grzechotek. Podziękował za lata wspólnej służby, wspominając początki funkcjonowania największego drogowego przejścia granicznego na Warmii i Mazurach i podkreślił szczególną rolę funkcjonariuszy wykonujących zadania w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Płk SG Leszek Jakubowski wstąpił do służby jeszcze za czasów Wojsk Ochrony Pogranicza. Służbę pełnił w Braniewie, gdzie w 1996 roku został Zastępcą Komendanta Granicznej Placówki Kontrolnej. W 2003 roku objął dowództwo strażnicy w Lelkowie, która z biegiem wydarzeń została przemianowana na Placówkę Straży Granicznej w Grzechotkach, obsługującą ruch graniczny. W trakcie wieloletniej służby był kilkukrotnie wyróżniany m.in. Odznaką Straży Granicznej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej.
       Wczoraj nowym Komendantem Palcówki w Grzechotkach został ppłk SG dr Tomasz Chwietkiewicz. Od 2009 roku do chwili obecnej był Komendantem PSG w Braniewie. Wcześniej zdobył doświadczenie na wielu stanowiskach służbowych. Był m. in. starszym kontrolerem – kierownikiem zmiany Grupy KRG w Elblągu, kierownikiem zmiany PSG w Braniewie i kierownikiem Grupy Służby Granicznej. W latach 2000 - 2001 ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz służbę pełnił na polskiej placówce dyplomatycznej w Niemczech. Za osiągnięcia w ochronie granicy państwowej został wyróżniony Srebrnym Medalem za zasługi dla Straży Granicznej, Medalem za zasługi dla Obronności Kraju oraz Odznaką Straży Granicznej. W roku ubiegłym uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
       Funkcję Komendanta Placówki Straży Granicznej Braniewie objął kpt. SG Piotr Dąbrowski, który karierę rozpoczął w 1999 r. jako strażnik graniczny. Służbę pełnił w placówkach w Górowie Iławeckim oraz Braniewie. Od 2008 do 2011 roku pracował w Wydziale Koordynacji Działań Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Następnie powrócił do Braniewa gdzie realizował zadania na stanowisku Zastępcy Komendanta. W 2012 roku kpt. SG Piotr Dąbrowski otrzymał Odznakę Straży Granicznej.
      
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama