UWAGA!

O tramwajach i nie tylko

 
Elbląg, W sezonie tramwaj jest nie lada atrakcją dla turystów oraz mieszkańców
W sezonie tramwaj jest nie lada atrakcją dla turystów oraz mieszkańców (fot. arch. WS)

Czym jak czym, ale historią komunikacji możemy się pochwalić. Elbląg, jako jedno z pierwszych miast w Polsce miał elektryczne tramwaje, a później nie podzielił losów Olsztyna czy Bielska- Białej, gdzie kolejno w latach 60. i 70. zlikwidowano trakcje i de facto do dziś ich tam nie ma. W naszym mieście istnieje grupa ludzi, których fascynuje komunikacja miejska. Teraz, wspólnie z Zarządem Komunikacji Miejskiej, chcą się swoją pasją podzielić i pokazać okazałe zbiory.

Elbląski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej to grupa pasjonatów, która skupia ludzi, dla których komunikacja to coś, co można obserwować, sprawdzać jak się zmienia na przestrzeni lat i jak funkcjonuje. Marzą o własnym, odrestaurowanym wagonie, ale na razie cieszą się z wystawy, która odbędzie się już za kilka dni i to w miejscu, które jednoznacznie kojarzy się z tym tematem.
       - Pokażemy różne tablice kierunkowe, będzie duża wystawa zdjęć, stare bilety, bardzo dużo modeli wagonów tramwajowych, naprawdę będzie co oglądać - zachęca Paweł Aniśkowicz, członek Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. - Wystawa odbędzie się 21 września, czyli w najbliższą niedzielę, w wagonie tramwajowym stojącym na starówce. Będzie można ją oglądać od godziny 11 do 17.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama