UWAGA!

Obchody 76. rocznica zbrodni wołyńskiej

Elbląg, Obchody 76. rocznica zbrodni wołyńskiej

Już po raz drugi w Elblągu, 11 lipca odbędą się oficjalne obchody rocznicy zbrodni wołyńskiej. O godz. 12 przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego (Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego) wspólnie będziemy mogli oddać hołd pomordowanym Polakom.

O godzinie 18 w katedrze św. Mikołaja zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar Wołynia, którą odprawi biskup elbląski Jacek Jezierski.
       Wszystkich, którzy 11 lipca będą w Elblągu lub w jego pobliżu serdecznie zapraszamy na organizowane w naszym mieście obchody 76. rocznicy zbrodni Wołyńskiej, ku czci wszystkich ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II RP.
      
Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wołyń pamiętamy....a teraz UPAincy budują sobię nową cerkiew wstyd dla Elbląga że na to pozwolił, a i jeszcze płaczą że odszkodowania za akcję "Wisła" się należą HAŃBA.
 • Odszkodowania to się należą Polakom od władz Ukrainy za Wołyń, a nie Ukraińcom za Akcję Wisla.
 • Jest to chyba pierwsze wydarzenie upamiętniające Tych ludzi co to, ,bez pamięci, grobów, a na kurhanach wypasają krowy, ,. .. .. Oby tylko nie zawładnęła tą chwilą grupa cwaniaków wietrzących zysk polityczny.
 • Niestety cwaniactwo polityczne kombinuje co by i jakby. .. .. szkoda tylko nazwiska gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego! Rok temu Jacek Boki wywiesił plakaty, teraz, ,obudziło, ,się wilkowe towarzystwo. Pewnie z okazji wyborów. .. .. Brak mi wiary w takie gierki o stołki. Cosik pózno sie wzieli za organizacje. Jakoś brakuje nazwania po imieniu morderów 200 000 POLAKÓW na Kresach. Strach przed uzyciem słów UPA i ONU ? Czego można oczekiwwać? Pewnie rozwydzrzenia i rac oraz charczacych kibol?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  bezpodpisu(2019-07-11)
Reklama