UWAGA!

Od zawodów sportowych do "pieczonego bociana" na słodko

2008-05-13
Aktualizowany 2008-05-17 09:00
Elbląg, Od zawodów sportowych do "pieczonego bociana" na słodko

Rzut podkową, karmienie mamy i taty, pokazy rycerskie oraz degustacja wiejskich przysmaków to niektóre atrakcje sobotniego (17 maja) Powiatowego Festynu Rodzinnego "Od grzechu do grzechotki" w Pogrodziu. Impreza rozpocznie się o godz. 10.

Festyn, który odbędzie się na placu 700-lecia, jest końcowym etapem realizacji projektu "Na królewskim szlaku - w stronę wsi tematycznych". Na początek organizatorzy, czyli Stowarzyszenie "Pogrodzie dla przyszłości" oraz Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko, przygotowali trzygodzinny blok imprez dla dzieci - konkursy i zabawy. Natomiast o godz. 16 odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Izby Porodowej, która funkcjonowała przed laty w Pogrodziu. Wstęgę przetną Stanisław Mazur, pierwszy, który urodził się w tej izbie oraz jedna z ostatnio urodzonych - Katarzyna Ulemberg. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 16.30.
     - Wówczas zaprezentowana zostanie idea wsi tematycznych, a każda wieś biorąca udział w projekcie przedstawi swój temat i profil na wioskę tematyczną - zapowiada Piotr Ćwikliński, koordynator merytoryczny projektu "Na królewskim szlaku - w stronę wsi tematycznych". - O godzinie 17 odbędą się pokazy rycerskie oraz pokaz grupy kuglarskiej Ignis Fatuus z Elbląga. Na godzinę 18
     zaplanowaliśmy potyczki rodzinne, w których rozegranych zostanie pięć konkurencji: rzut lotkami, biegi drużynowe w nartach, karmienie mamy lub taty, "mumia" - owijanie rodzica papierem oraz szycie stroju balowego.
     - Równocześnie rozpocznie się blok sportowy: mecz piłki siatkowej o puchar Starosty Elbląskiego Sławomira Jezierskiego, rzut podkową o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Zagalskiego oraz Turniej Szachowy o puchar Sołtysa Pogrodzia Eugeniusza Mazurka - kontynuuje. - O godz. 20 rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do godz. 3. W przerwie - o godz.
     21.30 - odbędzie się pokaz tancerzy ognia.
     Ponadto podczas imprezy będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie z bocianem, skosztować przysmaków wiejskich takich, jak: domowy chlebek ze smalcem, jedzonko z grilla, "pieczony bocian" na słodko, grochówka oraz wiele innych atrakcji.
     Wydarzenie lokalne w Pogrodziu organizowane jest ze środków projektu "Na królewskim szlaku - w stronę wsi tematycznych, realizowane przez Gminę Tolkmicko, finansowane przez Fundację Fundusz Współpracy przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama