UWAGA!

Odkryj tajemnice lokalnych lasów 

 Elbląg, Odkryj tajemnice lokalnych lasów 
Fot. nadesłana

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg dzięki współpracy z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu, przygotowali dwie nowe tablice edukacyjne, które odkrywają przed turystami i lokalnymi mieszkańcami kolejne tajemnice lokalnych lasów.

- Zachęcamy do odwiedzania lasu i poznawania jego tajemnic – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. Tym razem przygotowaliśmy dwie tablice edukacyjne, które opowiadają o historii Wysoczyzny Elbląskiej.

Jedna tablica odkrywa przed nami Kamień Cesarski oraz inne ciekawe głazy, które można spotkać w lasach Nadleśnictwa Elbląg. Przy tej okazji nieco odświeżyliśmy także sam obelisk znajdujący się ok 150 metrów w głąb lasu. Tablica jak i głaz znajdują się przy drodze pomiędzy miejscowością Łęcze, a Pagórki (po ok. 400 m za zjazdem do leśniczówki leśnictwa Górki).

Druga tablica opisuje historię grodziska znajdującego się w miejscowości Łęcze. Aby do niego dotrzeć, należy udać się z Łęcza czerwonym szlakiem Kopernikowskim w kierunku Suchacza. Po ok 500 metrach natrafimy na stojącą przy szlaku tablicę z informacjami.

Zapraszamy do odkrywania tajemnic lasów Nadleśnictwa Elbląg, tu pomocna może okazać się też aplikacja mobilna „Kraina Buka”.

Przypominamy też, że wybierając się do lasu dobrze jest ubrać mocne buty, spodnie i bluzkę z długim rękawem, oraz mieć ze sobą wodę i naładowany telefon komórkowy. Pomimo iż Nadleśnictwo Elbląg przygotowuje i porządkuje wszystkie szlaki turystyczne i miejsca wypoczynku oraz remontuje urządzenia turystyczne, prosimy aby przebywając w lesie zachować zdrowy rozsądek i ostrożność.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Coście s"k#u%r... zrobili z ta piekna krainą?!! wstydu nie macie! jakie buki?!! buki to zescie wyrzneli w pien! Szlak kopernikowski od Próchnika do Łęcza a dalej Kadyn to jedno wielkie pobojowisko cos na zwór miejsca rozbicia ogromnego samolotu wraz z pasem czołgowym na poligonie. Drzewa wyrzniete w pień, mnostwo walających sie gałezi po tych wycinkach, leśne dukty zamienione w głebokie błotne koleiny. Jedna wielka masakra! I w ten syf zapraszacie ludzi? Niedowiarkom polecam wycieczkę pieszą tym czerwonym szlakiem z Próchnika do Kadyn aby przekonać się na własne oczy jak to teraz wygląda. Obyście zostali rozliczenia za ta dewastacje lasów wysoczyzny.
 • Jak będą ciąć w tym tempie to te tajemnice same się odkryją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Art :)(2023-07-04)
 • @Wiewiórka - Ale wiedzę na temat hodowli lasu to jakąś masz czy tak z d..? Chyba jeszcze jesteś wiernym widzem Tusk Vision Network.....
 • Przydałoby się zaktualizować aplikację Kraina buka, ponieważ nie ma w niej naniesionego na mapie grodziska, o którym napisano w artykule. Można go znaleźć na papierowej mapie (Mapa atrakcji turystycznych Wysoczyzny Elbląskiej i okolic), ale w aplikacji nie ma go (ani Kamienia Roberta Dorra). Podobnie jest też z Karcianym kamieniem w okolicach Rubna.
Reklama