UWAGA!

Off road na Modrzewinie tylko na zawodach

 Elbląg, Off road na Modrzewinie tylko na zawodach
(fot. Michał Skroboszewski)

Po gruntowych drogach na Modrzewinie nie można już jeździć autem czy motocyklem. Odpowiednie znak zakazu zostały postawione przez urzędników po licznych interwencjach mieszkańców. Co w takim razie z popularnym na tych terenach off roadem?

Modrzewina to jedno z ulubionych miejsc miłośników off roadu, czyli jazdy terenowymi samochodami po nieutwardzonych drogach. Corocznie odbywają się tu też profesjonalne zawody. Dlaczego w takim razie urzędnicy wprowadzili zakaz jazdy na tym terenie dla „pojazdów silnikowych?

- Ustawione na Modrzewinie znaki: „Teren wyłączony z użytkowania przez pojazdy silnikowe” zostały posadowione na skutek licznych interwencji okolicznych mieszkańców, skarżących się na uciążliwe hałasy w różnych porach dnia i niebezpieczne sytuacje na nieutwardzonych drogach. Z przedmiotowych terenów korzystały również osoby nieupoważnione przez właściciela gruntów tj. przez gminę miasto Elbląg – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W grudniu znaki zostały uzupełnione o tablice: „Nie dotyczy osób upoważnionych przez Urząd Miejski w Elblągu”. W związku z tym zawody offroadowe będą mogły się odbywać na terenie Modrzewiny, po uprzednim uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia w Urzędzie Miejskim.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Którzy to "najbliżsi mieszkańcy"?? Kawał pola lasu które specjalnie jest na uboczu - jako poligon - był bo były ale poligon, więc kto mieszka na/przy poligonie?? A miasto zamiast wręcz odwrotnie, udostępnić "jakiś"kawałek dla tego typu ludzi, to najlepiej zamknąć i karać, karać bo mandaty poszły w górę. I się dziwimy, że tu nic się nie dzieje, a jak ma się dziać?? Skoro, samolot przeszkadza, psy ze schroniska przeszkadzaja, auta w szczerym polu przeszkadzają.
 • i bardzo dobrze! powinno to dotyczyć też zawodów, te pozostałości taśm po zawodach do dziś straszą!
 • No, za dobrze było. Dzwony z kościoła nie wszędzie docierały swoim jazgotem? Dzwony nawalać co chwila mogą bo to wyraz wiary? jak ktoś wierzy w silnik, też powinien mieć prawo hałasować, no nie?
 • Czy to mieszkańcy Rubna?
 • A Motorki na JP2,nikomu nie przeszkadzają. Są 100x głośniejsze, albo bardziej od tych pojazdów off-road. Pssst, ale to koleżki na motorkach.
 • Widziałem ten chleb pozostawiony przez tych tam rajdowców po ich zabawach. Drogi o ścieżki zrujnowane, szarfy wiszące miesiącami. W trakcie "zawodów 'starka saren umiejących w popłochu. Kiedyś można tam było spacerować i jeździć rowerem s teraz ?
 • Chlew- miało być.
 • Powinno zrobić się odwrotnie. .. wyznaczyć teren tam do tego typu zabaw i karać wszystkich tych co z niego wyjadą! jednocześnie informując pieszych ze to teren off roadowcow i trzeba uważać i tyle. A ludzie którzy piszą że nie ma gdzie spacerować przecież jest bażantarnia i parę innych miejsc i off road tam jest i powinien być zakazany. Miasto i jego okolice jest dla wszystkich i dla pieszych i dla psów i dla biegaczy i dla rowerowców i też dla off roadu i za miast zakazywać (bo najprościej)i szczuć jedni na drugich to trzeba się dogadać i tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  17
  inny(2022-01-11)
 • w domu sobie jeździjcie tym szajsem ale tylko 6-22
 • Wróblewski!! Przestań nam Elbląg prześladować!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  21
  Anon(2022-01-11)
 • Będę sobie jeździł tam kiedy mi się podoba i możecie mnie w d cmoknąć. Bezradna policja w starciu z wyczynowym motocyklem terenowym - buahahahahahahahaha. Zero szans pieski ! Zero ! A tym co się przyczynili do tego hałasu, specjalnie przerobię tłumik tak aby hałas był jak największy.
 • Zamiast znaków postawić patrole z karabinami i strzelać. Bo do by, ,, ,dla nic nie dociera.
Reklama