UWAGA!

Oko na kulturę

 
Elbląg, Oko na kulturę
fot. UM Elbląg

Z inicjatywy Jacka Nowińskiego dyrektora Biblioteki Elbląskiej, prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z przedstawicielami nauk społecznych z Torunia i Gdańska. Badacze przedstawili swoje projekty związane również z naszym miastem.

Czterej panowie swoje zainteresowania badawcze realizują częściowo w Elblągu pod skrzydłami Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiego Towarzystwa Naukowego. Jesienią tego roku odbędzie się w naszym mieście kolejne forum kulturoznawcze, które zajmie się kondycją kultury polskiej, tym jak postrzegana jest ona przez samych Polaków, ale także poza granicami naszego kraju. Jednym z projektów, którym zajmowali się badacze było szersze poznanie, tak popularnych dziś, grup rekonstrukcyjnych. W badaniach tych wykorzystane zostały przykłady takich grup z Elbląga. Innym wątkiem badawczym jest analiza rozmaitych strategii rozwoju tworzonych w wielu polskich miastach i powiatach.
       - W ramach Elbląskiego Towarzystwa Naukowego udaje nam się sporo osiągnąć i to spływa też na konto Elbląga - mówił profesor Tomasz Szlendak
       Cieszę się, że tego typu praca badawcza odbywa się w Elblągu, mieście które stawia na kulturę, w którym kultura jest na wysokim poziomie, choć zawsze może być jeszcze lepiej - mówił prezydent Wilk
       Gośćmi prezydenta byli prof. dr hab. Tomasz Szlendak dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr hab. Arkadiusz Karwacki i dr hab. Krzysztof Olechnicki, również z toruńskiego UMK oraz dr Radosław Kossakowski z Uniwersytetu Gdańskiego.
      
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama