UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Olimpijczyków ci u nas dostatek

 
Elbląg, Olimpijczyków ci u nas dostatek
(fot. Michał Skroboszewski)

Uczniowie odliczają już dni do wakacji, a najzdolniejsi z nich zbierają laury za cały rok ciężkiej pracy. Tak było na poniedziałkowej gali w Teatrze im. Sewruka, gdzie nagrody otrzymali laureaci i finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych. Zobacz zdjęcia z gali.

W gali uczestniczyli przedstawiciele wszystkich elbląskich placówek oświatowych. Wśród nich dyrektorzy, nauczyciele i przede wszystkim najzdolniejsi uczniowie - laureaci i finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych organizowanych przed warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. - Matematyka jest dla mnie receptą na przyszłość, a historia to moje hobby – mówi Jakub Kotyński, uczeń szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 21, laureat olimpiady z matematyki i historii oraz finalista z języka polskiego. - Matematyka będzie mi bardzo potrzebna w zawodzie, który będę chciał uprawiać w przyszłości – dodaje zdolny uczeń, który zdradza, że marzy, by zostać pilotem.
       Jego koleżanka Maja Dzieża, również laureatka olimpiady matematycznej, w przyszłości chciałaby zostać lekarzem. – Chciałam nim zostać już dawno temu – mówi. - Zawsze pasjonowały mnie operacje i szpitale.
       Również na medycynę wybiera się Agnieszka Dąbkowska uczennica trzeciej klasy Gimnazjum nr 3, laureatka olimpiad z biologii, chemii, matematyki i języka polskiego oraz finalistka z języka niemieckiego. - Zawsze chciałam brać udział w olimpiadach – mówi. - Na początku gimnazjum nie wiedziałam jeszcze dokładnie w których. Z czasem przyszła fascynacja biologią i chemią. Z tych przedmiotów już w drugiej klasie zdobyłam tytuły, a olimpiada z matematyki i polskiego to dla mnie dobry sposób, żeby po prostu się sprawdzić.

  Elbląg, Olimpijczyków ci u nas dostatek
(fot. Michał Skroboszewski)


       Podczas dzisiejszej gali przedstawione zostały osiągnięcia wszystkich elbląskich placówek oświatowych, a laureaci i finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych otrzymali nagrody i dyplomy. – Wielką satysfakcją jest dla mnie fakt, że szkoły prowadzone przez nasze miasto, podstawowe i gimnazja osiągnęły po raz kolejny bardzo dobre wyniki w testach po klasie szóstej i testach gimnazjalnych – powiedział prezydent Witold Wróblewski. - Mam też nadzieję na wysokie wyniki egzaminów maturalnych i wysoką zdawalność po egzaminach zawodowych. Drodzy uczniowie, korzystajcie z mądrości swoich nauczycieli, pytajcie, proście o radę, dzielcie się z nimi refleksjami i spostrzeżeniami. Jestem przekonany, że Elbląg poprzez osiągnięcia swoich uczniów ma przed sobą dobrą przyszłość – dodał.
       Prezydent podziękował nauczycielom za trud włożony w uzyskanie przez uczniów wysokich wyników w nauce oraz pogratulował najzdolniejszym elblążanom naukowych osiągnięć, życząc im wspaniałych, udanych wakacji.

mg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Zapomniano dopisać, że wyróżniono także młodych sportowców - choć nie wymieniono za jakie to osiągnięcia zostali wyróżnieni. Po dwóch godzinach wymieniania tych samym przedmiotów ścisłych, byłaby to miła odskocznia. Nie pamiętam aby nauczyciele wychowania fizycznego zostali wyróżnieni na tej gali. Ciekawe dlaczego. Czyżby mieli mniejsze sukcesy w nauczaniu? Właśnie tu widać jak trudno jest wychować dobrego sportowaca i być docenionym za swoją pracę. Dodatkowo nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie były różne. W sporcie był tylko list gratulacyjny w foliowej oprawie. Gdzie się podziała ładna teczka i bon do Empiku? Wstyd drodzy organizatorzy. Nagrody powinny być identyczne. Pamiętajcie, że W-F to także przedmiot obowiązkowy i mający większy wpływ na późniejsze zdrowe życie młodej jeszcze jednostki niż nauki ścisłe. Oczywiście gratuluję bardzo serdecznie wszystkim laureatom i życzę kolejnych sukcesów na wybranej drodze rozwoju.
 • Niestety pan prezydent Witold Wróblewski wraz z innymi decydentami Urzędu Miejskiego w Elblągu nie stanęli na wysokości zadania, ponieważ gala powinna być dla dzieci - laureatów i finalistów z całego miasta i wszystkich szkół w tym mieście a urzędnicy, organizując "sobie" galę, pominęli i świadomie nie zaprosili dzieci-laureatów i finalistów ze szkoły Pijarów i szkoły muzycznej. Wielki wstyd dla Urzędu Miejskiego w Elblągu, który prowadzi taką selekcję.To są młodzi zdolni,dający wiele z siebie elblążanie. Pominięcie i zlekceważenie tych paru uczniów daje obraz małostkowości i "zamkniętych" umysłów tych osób , które o tym zdecydowały. Konkludując trzeba stwierdzić,iż mając urzędników-decydentów tego miasta o tak ograniczonych horyzontach myślowych, my, jako mieszkańcy, niestety nie możemy spodziewać się, że miasto będzie się prawidłowo i w dobrym kierunku rozwijało.
 • Brawo Pan Charłampowicz z SP 18 oraz jego Laureaci i Finalista!!!
 • Na gali byli wyróżnieni wyłącznie laureaci. Finaliści nie zostali nagrodzeni. .. .
 • A kiedy pijarzy, albo muzyczna szkoła zaprosiła jakiegokolwiek prezydenta na rozpoczęcie, albo zakończenie roku szkolnego? A może padła propozycja ze strony tych instytucji takiej imprezy. Ja jako mieszkaniec nie słyszałam. Może ich organ prowadzący zrobi taką imprezę dla wszystkich elbląskich szkół, i stanie na wysokości zadania.
 • chyba nie dla bonu do empiku trenujecie tych sportowców. Nagrody identyczne, no pewnie - wkład pracy jest identyczny, identyczne efekty.
 • Z osiągnięć elbląskich uczniów, to będą w przyszłości korzystać inne miasta, a nie Elbląg panie Wróblewski.
 • Nagrodzonych sportowców było wielu, tylko kto w jakiej dyscyplinie to nikt nie wie. Widać że nadal w obecnej władzy funkcjonuje stwierdzenie, że jak sportowiec to głupek i niczego nie rozumie i nie wie. A może są jakieś niszowe sporty w Elblągu, w które warto zainwestować. .. a nie tylko Orliki stawiać.
 • no i bardzo dobrze, my też zobacz skorzystaliśmy z pana, na którego zawsze powołujesz się, aż dziw, że go teraz nie wymieniłeś!
 • oczywiście jest taki niszowy sport - nazywa się hejt, albo malkontenctwo
 • Każdy koncert z okazji 11 listopada, z okazji DEN czy koncert kolęd to okazje do goszczenia władz w szkole muzycznej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  1
  dobrze[poinformowana(2015-06-17)
 • Brawo dzieciaki ! Oby tak dalej. Pracowitość popłaca, bo łatwiej potem o pracę. Bumelanci będą potem zbierać puszki i utyskiwać na swoją niedolę.
Reklama