UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni potrafią projektować

 
Elbląg, Oni potrafią projektować
fot. nadesłana

Uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu zdobyli drugie miejsce w konkursie „Zawodowa ściana – plakat cyfrowy”. Zadaniem uczniów była aranżacja jednej ze ścian pracowni, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego i lekcje przedmiotów zawodowych i przekształcenie jej w środowisko sprzyjające pracy i nauce.

We wrześniu 2019 nasi uczniowie z klasy III T (Jakub Bloch, Daria Borkowska, Julia Jońca, Nikol Różańska) wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach projektu Goethe-Institut „Niemiecki – Sukces w zawodzie”. Projekt ten został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ambasady Niemiec w Warszawie i realizowany we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji ze środków Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
       Celem niniejszego konkursu było rozwinięcie kompetencji medialnych uczniów oraz zwiększenie ich świadomości oraz świadomości nauczycieli i dyrekcji szkół w kwestii znaczenia, jakie ma otoczenie dla procesu dydaktycznego.
       Istotą tego działania była cyfrowa aranżacja jednej ze ścian pracowni, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego i lekcje przedmiotów zawodowych i przekształcenie jej w środowisko sprzyjające pracy i nauce. Szczególnie ważne było przy tym pokazanie specyfiki poszczególnych zawodów.
       Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: szkoły branżowe i technika. Liczyła się pomysłowość i oryginalność prac.
       Nagrodą były bony do wykorzystania na wsparcie nauczania języka niemieckiego poprzez wyposażenie sal lekcyjnych lub warsztaty metodyczno-dydaktyczne:
       - pierwsze miejsce – 2000 zł
       - drugie miejsce – 1500 zł
       - trzecie miejsce – 1000 zł
       Uroczysta gala dla laureatów odbyła się 23 października w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.
        

Marta Grabowska, nauczyciel języka niemieckiego, Jarosław Stryjczyk, nauczyciel informatyki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama